Karabük’ün mega projesi 300 günde tamamlanacak

Karabük Belediye Başkanı Rafet Vergili’nin En Önemli Projelerinden Biri Olan Kanyonpark Projesinin İhalesi Yapıldı. Yaklaşık 20 Milyona Mal Olacak Proje, 300 Günde Tamamlanarak Karabük Halkının Hizmetine Sunulacak.

Karabük’ün mega projesi 300 günde tamamlanacak

Karabük Belediye Başkanı Rafet Vergili’nin en önemli projelerinden biri olan Kanyonpark projesinin ihalesi yapıldı. Yaklaşık 20 milyona mal olacak proje, 300 günde tamamlanarak Karabük halkının hizmetine sunulacak.

Kanyonpark Projesi ihalesine 16 firma davet edilirken, bunlardan 8’i teklif verdi. 26 milyon 40 bin 434 lira 65 kuruş yaklaşık maliyet ile yapılan ihale 19 milyon 781 bin 853 liraya sonuçlanırken, yasal itiraz sürecinin tamamlanmasının ardından Karabük Belediyesi ile yüklenici firma arasında sözleşme imzalandı.

Projede, 2 adet düğün salonu, 2 adet kafe-restoran, macera parkı, 25 adet bungalov ve spor alanları olmak üzere birçok sosyal donatı yer alıyor.

Konuyla ilgili açıklamalarda bulunan Karabük Belediye Başkanı Rafet Vergili; “ Hepinizin bildiği gibi Kanyonpark projemize köprümüz ile başlamış ve kısa sürede tamamlayarak Karabük ile Safranbolu’yu birleştirmiş, ardından da 2018 yılında proje içerisindeki diğer tesislerin ihalesini gerçekleştirmiştik. Ancak Cumhurbaşkanlığının firmalara tasfiye hakkı tanıyan kararnamesinin ardından yüklenici firmalar işi bıraktılar. Bizde yeni bir ihale yaparak çalışmaların startını yeniden verdik. Önümüzdeki hafta başı yeni firmaya yer teslimini yapacak ve 300 gün gibi bir süre içerisinde tamamlayarak bu alanı yalnızca Karabük’ün değil, tüm bölgenin cazibe merkezi haline getireceğiz” dedi.

Yaz sezonu çalışmalarının bununla kalmayacağını da sözlerine ekleyen Başkan Vergili, “ Çok kısa bir süre içerisinde Yağmur Suyu Drenaj Hattı projemizin ihalesini yapıyoruz, bu projemizle Karabük’ün çok önemli bir sorununu daha çözmüş olacağız. Ayrıca Devlet Demiryolları tarafından yapılan körünün yaya kaldırımını da genişletiyoruz, onun ihalesi de 5 Mart’ta yapılacak. Bununla birlikte Kesintisiz Ulaşım Projemiz kapsamında, Bulak ve Balıklarkayası kavşaklarında yapacağımız çalışmalarla ilgili de kısa sürede proje ihalesini gerçekleştireceğiz” şeklinde bilgiler verdi.

Güncelleme Tarihi: 20 Şubat 2020, 17:00
YORUM EKLE
YORUMLAR
Mevlüt sarıçam
Mevlüt sarıçam - 3 yıl Önce

Bu ihale daha öncede yapılmıştı sanırım bence sayın vergili milletin aklıyla alay ediyor kimse kusura bakmasın burda mutaitler boyna kaçıyor bu bir gerçek

Hamide Eser
Hamide Eser - 3 yıl Önce

Projelerin içinde Soğuksu mahallesi kentsel dönüşüm projesinden bahsedilmiyor. Kentsel dönüşüm olmayacaksa mahalleye doğalgaz verilsin alalım oturalım evlerimizde. Mahallenin ketsel dönüşüm alanındaki yerler virane gibi. Çoğu tokilerden ya ev aldı ya da benim gibi kiraya gitti. Evlerin çoğu boş. Bir çare bulunsun artık.

Nurhan Başcıl
Nurhan Başcıl - 3 yıl Önce

Şaka gibi

Hamide Eser
Hamide Eser - 3 yıl Önce

Projelerin içinde soğuksu mahallesi kentsel dönüşümden bahsedilmiyor. Kentsel dönüşüm olmayacaksa mahalleye doğalgaz verilsin. Alalım evlerimize oturalım. Soğuksunun kentsel dönüşüm kapsamındaki alanı virane gibi. Bir çare bulunsun artık.

Mitat Kemal Arslan
Mitat Kemal Arslan - 3 yıl Önce

Gurbetçi olarak hizmetlerinizi gururla takip ediyoruz. İnşAllah hizmetlerinizi ÇELİK CAMİİ İLE DE TAÇLANDIRIRSINIZ. HAYIRLI Cumalar

huseyin yilmaz
huseyin yilmaz - 3 yıl Önce

baskanim yaparsaniz yine siz yaparsiniz karabuk icin yaptiginiz hersey adina tesekkur ediyoruz

Ali Değirmenciler
Ali Değirmenciler - 3 yıl Önce

Başkan çok Mükemmel olacak sana ne kadar Teşekkür etsek azdır Allah yar ve yardımcın olsun

Melahat Tasoglu
Melahat Tasoglu - 3 yıl Önce

Başarılar diliyorum Tebrikler


SIRADAKİ HABER

banner44

banner41

banner47

banner45

banner46

banner48