KARDEMİR'de 4. hava ayrıştırma tesisi devreye alındı

KARDEMİR'de 4. hava ayrıştırma tesisi devreye alındı

KARDEMİR'de 4. hava ayrıştırma tesisi devreye alındı

KARABÜK - Karabük Demir ve Çelik Fabrikaları (KARDEMİR) proseste kullanılan oksijen, azot ve argon ihtiyacını karşılayacak 4. Hava Ayrıştırma Tesisini devreye aldı.

Fabrika içinde yer alan tesisin açılışı için düzenlenen törene, KARDEMİR Yönetim Kurulu Başkanı Ömer Faruk Öz, yönetim kurulu üyeleri Kamil Güleç ve Hüseyin Çağrı Güleç, Genel Müdür Ercüment Ünal ve fabrika çalışanları katıldı.

Ömer Faruk Öz, burada yaptığı konuşmada, KARDEMİRin 80 yıldır üretimini başarı ile devam ettiren bir kuruluş olduğunu söyledi.

KARDEMİRde birçok çalışanının dedesinin, babasının bu fabrikadan emekli olduğunu belirten Öz, Bu da yeterli değil. Sizlerin çocuğunun çocuğu da, torunu da buralarda çalışacak şekilde KARDEMİRi dizayn ettiğimiz zaman dedelerinizin, babalarınızın buradan emekli olması bir anlam kazanıyor. Bunun için geçmiş müktesebatımızdan ders alacağız, geçmişte emeği olanlara saygı ve hürmetimizi göstereceğiz ama bu tesislerin çağın gereklerine göre, çağın teknolojisine göre sektörde rekabet edebilir bir konumda olmasını temin edeceğiz. diye konuştu.

KARDEMİRin ilk kurulduğu yıllardaki gibi ülkenin müstesna bir demir çelik fabrikası, müstesna bir sanayi kuruluşu olma yolunda her gün bir adım daha ileriye gittiğini aktaran Öz, şöyle devam etti:

Hisselerinin yüzde 100ü halka açık bir şirketiz ve her geçen gün borsa değerimiz artıyor. 1 Kasım tarihinde göreve başladığımızda KARDEMİRin borsa değeri yaklaşık 2,7 milyar TL idi şimdi 4,6 milyar TL oldu. Emeği geçen işçi kardeşlerimize, mühendislerimize, yönetim kurulumuza teşekkür ediyorum ama bu yeterli değil. Yakalamış olduğumuz başarının sürdürülebilir olması lazım.

Sizlerle birlikte bu başarıyı daim kılacağız. KARDEMİRi teknolojinin bütün imkanları ile donatacağız ve katma değerli ürünlerle gelirlerimizi artıracağız. Artırmış olduğumuz gelirlerle personelimizin de ne hak ediyorsa hak ettiğini vereceğiz. Son teknolojiyi kullanarak hem üretim maliyetini düşüreceğiz hem de ülkemizin dışa açık olduğu demir çelik ithalatının büyük bir kısmını burada üreterek, ithalat ihracat dengesinde de ülkemiz lehine fayda sağlayacağız.

 

- 3,5 milyon ton çelik üretimine doğru hızlı adımlarla ilerliyoruz

KARDEMİRin ülke ekonomisine katkılarının artacağını vurgulayan Öz , Türkiye her yıl 450 bin ton civarında dışarıdan demir çelik ürünleri alıyor. Bunun 2018de asgari olarak 100 bin tonunu KARDEMİR karşılayacak. diye konuştu.

KARDEMİRde çalışanların tamamının mutlu olması gayreti ile çalıştıklarını dile getiren Öz, şöyle devam etti:

Önümüzü gördük. Sadece KARDEMİRe değil, ülkemiz ekonomisine de katkı sunmuş olacağız. Bunları başarmanın yolu tüm çalışanlarımızın KARDEMİRe isteyerek, severek gelip gitmesi ile olacak. Biz bunu arzu ediyoruz. Tek bir işçi, tek bir mühendis kardeşimizin dahi Eyvah yine sabah işe mi gideceğim? dememesi lazım. Zevkle, şevkle bir aidiyet duygusu içerisinde fabrikasına çalışmaya gelmesini ve ailesine de aynı şekilde dönmesini istiyoruz. Bütün derdimiz budur, bunu sağlamaktır. Çalışanların mutlu olduğu, katma değerli yüksek ürünlerin üretildiği bir KARDEMİR istiyoruz. Hedeflediğimiz 3,5 milyon ton çelik üretimine doğru hızlı adımlarla ilerliyoruz. Bu süreçte emeği geçen bütün kardeşlerime teşekkür ediyorum. Bugün açılışını yaptığımız tesisin kazasız, belasız bereketli üretimlere vesile olmasını diliyorum.

Konuşmanın ardından tesisin açılışı yapıldı.

haber

haber

haber

haber

Güncelleme Tarihi: 20 Mart 2018, 16:50
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner44

banner41

banner47

banner45

banner46

banner48