KBÜ'de Yeni Dekandan Rektör'e Teşekkür

KBÜ'de Yeni Dekandan Rektör’e Teşekkür

KBÜ'de Yeni Dekandan Rektör'e Teşekkür

Karabük Üniversitesi Edebiyat Fakültesi’nde Rektörümüz Prof. Dr. Refik Polat’ın da katılımıyla dekanlık devir teslim töreni gerçekleştirildi. YÖK tarafından yapılan atamaya göre mevcut Edebiyat Fakültesi Dekanı Prof. Dr. Zeki Tekin görevini Prof. Dr. Murat Ağarı’ya devretti.

Devir teslim töreninde konuşan Rektörümüz Prof. Dr. Refik Polat “YÖK dekan atamaları sistemini değiştirdi. Eskiden bizden tercih sırasına göre isim listesi istenirken yeni sistemde alfabetik sıraya göre isim isteniyor. Daha sonra YÖK Genel Kurulu gizli oylama ile dekan atamalarını tek tek gerçekleştiriyor. Tüm üniversite rektörleri dekanlık sıfatı taşıyan üç isim öneriyor. Önerdiğimiz tüm isimler bizim için göreve layıktır. Bildiğiniz gibi geçen hafta YÖK’ten gelen atama kararları üzerine bazı dekanlarımız değişiyor. Bugün Edebiyat Fakültemizin kurucu dekanı, yaklaşık 8 yıldır bu görevi sürdüren Zeki hocam görevini Murat Ağarı hocama teslim ediyor. Zeki hocamla dekanlık ve rektörlük yaptığım dönemde uzun süre beraber çalıştık. Kendisinden üniversite olarak çok faydalandık. Kurucu dekanımız bilgi ve birikimi ile çok güzel bir alt yapı hazırladı. Kendisine şu ana kadar yapmış olduğu hizmetlerinden dolayı teşekkür ediyorum. Murat hocam da Sosyal Bilimler Meslek Yüksekokulu Müdürü ve benim sosyal bilimler alanında rektör danışmanım olarak bugüne kadar beraber çalıştığım bir arkadaşım. Kendisine yeni görevinde başarılar diliyorum. Dekanlık görevinde de başarılı olacağını düşünüyorum. Bizim mevcut dekanlarımız da onların yerine gelenler de çok değerli insanlar. Ben eski dekanlarımıza da çok teşekkür ediyorum, yeni gelenlere de başarılar diliyorum.”

Prof. Dr. Zeki Tekin: Her daim vatanımıza ve milletimize hizmet etmeye devam edeceğiz   

Dekanlık görevini devreden Prof. Dr. Zeki Tekin de tören de yaptığı konuşmada “Rektörümüzün adil, dengeli ve kuşatıcı yönetim anlayışı içerisinde bizler çok rahat görev yaptık. Bundan dolayı kendilerine çok teşekkür ediyorum. Yeni dekanımız Murat beyle dostluğumuz 20 küsur yıllık bir geçmişe dayanır. Abi kardeş ilişkisi içerisinde yıllarca devam eden bir dostluğun devamı burada da devam ediyor. Ben kendisine bu görevi bırakmaktan dolayı çok bahtiyarım. Biz her daim vatanımıza milletimize hizmet etmeye devam edeceğiz. Biz de görevin büyüğü küçüğü olmaz. Biz her daim rektörümüzün emrindeyiz.“ dedi.

Yeni dekandan Rektör’e teşekkür

Dekanlık görevini devralan Prof. Dr. Murat Ağarı ise “Sayın rektörümüze bizi bu göreve layık gördüğü için teşekkür ederim. Zeki hoca ile mutluyduk, huzurluyduk ama bir bayrak değişimi oldu inşallah bu bayrağı biz devam ettireceğiz. Gayretimiz inşallah bundan sonra edebiyat fakültesinin düzgün işleyişini devam ettirmek olacak. Ben herkese teşekkür ediyorum.” dedi.

Konuşmaların ardından Rektörümüz Prof. Dr. Refik Polat tarafından kurucu dekan Prof. Dr. Zeki Tekin’e “Üstün Görev Belgesi” taktim edildi. Ayrıca yeni dekan Prof. Dr. Murat Ağarı dekan yardımcılığı görevi sonlanan Yrd. Doç. Dr. Sami Ağaoğlu’na da teşekkür plaketi takdim etti.

Güncelleme Tarihi: 12 Ağustos 2017, 13:16
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner5

banner41

banner47

banner4

banner46

banner48