LÖSEV'in "İyilikler Tırı" Karabük'e geldi.

LÖSEV'in "İyilikler Tırı" Karabük'e geldi.

LÖSEV'in "İyilikler Tırı" Karabük'e geldi.

KARABÜK - Lösemili Çocuklar Vakfının (LÖSEV) İyilikler Tırı Karabüke geldi.

Karabük Kent Meydanına park edilen tırdan, lösemili çocuklara ve ailelerine yiyecek, giyecek ve oyuncak yardımı yapıldı.

LÖSEV gönüllüleri de yardımların çocuklara ve ailelere ulaştırılması sırasında görevlilere yardımcı oldu.

LÖSEV Sosyal Hizmetler Yönetmeni Özge İzmirli, 18 yıldır losemili çocukların ailelerine yardım ileten bir vakıf olduklarını söyledi.

İyilikler Tırının Türkiyenin dört bir yanını dolaştığını ifade eden İzmirli, Önceki gün Karadeniz Ereğlide, dün Bartındaydık. Karadeniz turumuz 2 Ağustosta Amasyada son buluyor. Bu tek seferlik bir etkinlik değil, Türkiye genelinde yapıyoruz. Burada ailelerle buluşuyoruz, kırmızı et, kuru gıda, kıyafet gibi destekleri onlara elden iletiyoruz. Onların dertlerini, sıkıntılarını yüz yüz konuşmuş oluyoruz. İyilikler Tırını gördüğünüzde bizimle tanışabilirsiniz, yardımcı olabilirler, ailelerimizde burada güzel bir etkinlik geçiriyorlar. diye konuştu.

Genel olarak Türkiyeyi dolaştıklarını ancak ailelerin de evlerine gittiklerini aktaran İzmirli, Ramazan ve kurban derileri bizim için çok önemli. Kurban bağışlarını biz 12 ay boyunca kırmızı et olarak dağıtıyoruz. O nedenle bağışçılarımızın bağışlarını bekliyoruz. Her gün bir ili geziyoruz. Karadeniz turumuz bittikten sonra Marmara ve Ege ile devam edeceğiz. dedi.

 

haber

haber

haber

haber

haber

Güncelleme Tarihi: 26 Temmuz 2017, 11:48
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner44

banner41

banner47

banner4

banner46

banner48