Ovacık ilçesinde Şehit Polis Öztürk Adına Futbol Turnuvası

Ovacık ilçesinde Şehit Polis Öztürk Adına Futbol Turnuvası

Ovacık ilçesinde Şehit Polis Öztürk Adına Futbol Turnuvası

KARABÜK - Karabükün Ovacık ilçesinde Gençlik ve Spor Bakanlığı tarafından yaptırılan Kışlapazarı Halı Sahasının açılışı kapsamında şehit olan polis memuru Alican Öztürkün adına futbol turnuvası düzenlendi.

Ovacık Kaymakamlığı ve Karabük Ovacıklılar Derneği organizasyonunda icra edilen ve 16 takımın katılım sağladığı turnuvanın finali, sahanın açılış töreninin ardından Ova-Derspor - Gümüşler Ormanspor arasında oynandı.

Sahanın açılışını yapan, eski TBMM Başkanı ve AK Parti Karabük Milletvekili Mehmet Ali Şahin, Ovacık Kaymakamı Mehmet Zahid Doğu, Belediye Başkanı Zafer Küpler, Gençlik Hizmetleri ve Spor İl Müdürü Abdulkadir Çetin, şehit polisin babası Ali Öztürk ve diğer protokol üyeleri final maçını da izledi.

Vatandaşların ilgi gösterdiği maç sonunda Gümüşler Ormanspor, turnuvayı şampiyon olarak bitirdi.

Şampiyon takımın kupasını veren Şahin, halı sahanın yapımını adım adım takip ettiğini, ilçeye bir spor tesisi daha kazandırmanın mutluluğunu yaşadıklarını söyledi.

Halı sahayı çok anlamlı bir turnuvayla açtıklarını anlatan Şahin, şöyle konuştu:

Ülkemizin bekası için hayatlarını seve seve feda eden şehitlerin isimlerini her zaman birçok yerde yaşatıyoruz. Bu turnuvayı da şehit polisimiz Alican Öztürk adına düzenledik. Bu tesisleri yapmaktaki amacımız gençleri spora sevk etmek. Köylerdeki gençlerimizin kaynaşmasını sağlamak.

Şahin, sahanın ve turnuvanın yapımında emeği geçenlere teşekkür etti.

5 yıllık polis memuru Alican Öztürk, 18 Ocak 2016da bir yıl görev yaptığı Şırnakta, teröristlerce polisleri taşıyan zırhlı servis aracına düzenlenen roketli saldırıda şehit olmuştu.

 

 

Güncelleme Tarihi: 03 Ağustos 2017, 15:48
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner44

banner41

banner47

banner4

banner46

banner48