Özdeşleşen safran bitkisinin heykeli dikildi

- Karabük'ün Safranbolu ilçesiyle özdeşleşen safran bitkisinin heykeli yapıldı

Özdeşleşen safran bitkisinin heykeli dikildi

KARABÜK - Karabükün Safranbolu ilçesinde safran hasadı etkinliği kapsamında safran bitkisi heykeli yapıldı.

Safranbolu Kültür ve Turizm Vakfı tarafından düzenlenen etkinlik çerçevesinde Tarihi Çarşı Kazdağlıoğlu Meydanında düzenlenen açılışta konuşan Karabük Valisi Kemal Çeber, emeği geçenlere teşekkür etti.

Safranboluda insanların gözünü çevirip baktığı her yerin bir değer olduğunu ifade eden Çeber, Balıklar denizde yüzdüğü için denizin kıymetini bilmezler. Bizim Safranbolunun kıymetini bilmemiz lazım. Geçen hafta Güney Koredeydim. 250ye yakın dünya miras kenti temsilcisi vardı, Kore Başbakanı geldi, birçok heyetle ikili görüşmeler yaptık. Şunu memnuniyetle gördüm ki, Safranboluyu bilmeyen yok. Tanıştığım herkesin farkını ifade ettiği bir değer. Biz bu değerin içinde olarak anlayamaya biliyoruz ama bunu anlamamız lazım. diye konuştu.

Bu değerin anlaşılması için bazı şeylere gayret edilmesi gerektiğini aktaran Çeber, Safranbolu Kültür ve Turizm Vakfının, belediyenin çok güzel projeleri bulunduğunu, hep beraber onlara destek vermeleri gerektiğini bildirdi.

Vali Çeber, Safranbolunun trafiğinin tartışılması gerektiğini anlatarak, Tarihi Çarşının bir bölümünün belki yayalaştırılması, gelen misafirlerin daha rahat ettirilmesi, fiyat politikalarımız, değerlerimizle ilgili ne gibi çalışmalar yapabileceğimiz... Hep beraber yapabileceğimiz işler bunlar. dedi.

Konuşmanın ardından Çeber ve beraberindekiler heykeltıraş Cemil Uygun ve Ali Özcan tarafından yapılan safran bitkisi heykelinin açılışını yaptı.

Daha sonra Safranbolu Belediyesi halk oyunları ekibi gösteri sundu.

haber

haber

haber

haber

Güncelleme Tarihi: 11 Kasım 2017, 13:18
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner5

banner41

banner47

banner45

banner46

banner48