Safranbolu İçme Suyu İsale Hattı ve Arıtma Tesisi Projesi

Safranbolu İçme Suyu İsale Hattı ve Arıtma Tesisi Projesi

Safranbolu İçme Suyu İsale Hattı ve Arıtma Tesisi Projesi

KARABÜK - Orman ve Su İşleri Bakanlığı tarafından Safranbolunun uzun vadeli içme suyunu sağlayacak İçme Suyu İsale Hattı ve Arıtma Tesisi; projesi inşaatının devam ettiği bildirildi.

Bakanlıktan yapılan açıklamada, tabii güzellikleri ve sahip olduğu değerleriyle bölgenin turizm cenneti olan Safranbolu&[#]39;nun uzun vadeli olarak içme suyu ihtiyacının karşılanması için harekete geçildiği belirtildi.

İlçenin 2050 yılına kadar olan su ihtiyacını karşılayacak projenin inşa çalışmalarının sürdüğü aktarılan açıklamada, şunlar kaydedildi:

"Ocak ayında yapım sözleşmesi imzalanarak işe başlanan Safranbolu İçme Suyu İsale Hattı ve Arıtma Tesisi Projesi kapsamında günde 35 bin metreküp su arıtma kapasitesine sahip bir adet arıtma tesisi, su iletim hatları, 5 adet su deposu ve rehabilitasyon işleri yapılacak. İnşaat çalışmaları kapsamında arıtma tesisinde yüzde 10 fiziki gerçekleşme sağlanırken 2 bin 600 metre boru döşeme işlemi de tamamlandı.

Safranbolu için gereken ne varsa yapıyoruz"

Açıklamada görüşlerine yer verilen Orman ve Su İşleri Bakanı Veysel Eroğlu, turizm cenneti Safranbolunun içme suyu ihtiyacını uzun vadeli olarak karşılamak maksadıyla harekete geçtiklerini kaydetti.

Eroğlu,Yaklaşık 32 milyon liraya mal edeceğimiz projeyi 2019 yılında tamamlayarak vatandaşlarımızın hizmetine sunmayı hedefliyoruz. Özellikle turizm açısından büyük bir değer olan Safranbolu için gereken ne varsa yapıyoruz bundan sonra da yapmaya devam edeceğiz.; ifadelerini kullandı.

 

haber

Güncelleme Tarihi: 05 Ekim 2017, 10:48
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner5

banner41

banner47

banner4

banner46

banner48