Safranbolu'da gala öncesi sinema filminin tanıtımı yapıldı

Safranbolu'da gala öncesi sinema filminin tanıtımı yapıldı

Safranbolu'da gala öncesi sinema filminin tanıtımı yapıldı

KARABÜK - Yönetmenliğini Bülent Pelitin yaptığı, Nuri Alço, Coşkun Güven, Peker Açıkalın, İvana Sert ve Esra Sönmezerin de rol aldığı Karımı Gördünüz Mü? filminin ana galası Karabükün Safranbolu ilçesinde yapılacak.

Safranboluda bir otelde düzenlenen basın toplantısında konuşan filmin yönetmeni Bülent Pelit, filmin bir yaz komedisi olduğunu ve 25 ana karakteri barındıran bir film olduğunu söyledi.

Kendisinin Yeşilçam ekolünden gelme bir yönetmen olduğunu ifade eden Pelit, Yeşilçam ruhunu ve tabanını mümkün olduğu kadar filme yansıtmaya çalıştım. Son jenerasyonlarından biri benim. Biz bu ekolü tekrardan canlandırma, yaşatır mıyız ve bu ruha uygun insanları tekrardan sektöre şey yapabilir miyiz onun derdindeyim. diye konuştu.

Teknik ekibinde Yeşilçam kökenli olduğunu aktaran Pelit, şöyle devam etti:

Bizim sinemada en büyük sorunumuz kapital sermaye. Çok pahalı bir iş yapıyoruz. Bir hayal üretiyoruz ve o hayale insanların, yapımcının inanması gerekli. Bizimde hayalimize inanan bir yapımcımız oldu ve yeni bir yapımcı Hamit Aras, onlara da çok teşekkür ediyorum. Yaratıcılık bir yere kadar gelebiliyor. Onun ötesinde sektörümüz gerçekten çok maliyetli ve riskli bir iş. Allah muhafaza iki gün sonra bir patlama olsa Türkiyede kimse sinemaya girmiyor. O hafta çıkan bütün filmler yatıyor.

Pelit ayrıca, filmin 6 Nisanda vizyona gireceğini ve tüm oyuncuların katılımıyla ana galanın Safranboluda yapılacağını da sözlerine ekledi.

Filmin oyuncularından Esra Sönmezer de Pelitin rol teklifini hemen kabul ettiğini belirtti.

Balıkesirde başka bir filmden geldiğini aktaran Sönmezer, şöyle konuştu:

Bu film bence çok başarılı oldu. Hocamın da söylediği gibi harika bir yaz komedisi. Güzel bir gişe yapmayı planlıyoruz. 25 galamız olacak, birçok il ve ilçede sizlerle olacağız. 6 Nisanda hep birlikte ailecek bizleri izleye bilirsiniz.

Oyunculardan İrfan Aslanhan da Pelitin Yeşilçamda çok önemli işler yaptığını belirterek, Yeşilçamın birçok filminde Bülent Pelit hocanın, babasının, kardeşinin parmağı var. İvana Sert, Peker Açıkalın başrol gibiler, ama bu filmin gizli bir baş rolü var gençlerden oluşan. 6 Nisanda genç kardeşlerimiz gelecekse bir gençlik filmi izleyecekler, tatil beldesinde geçen. Çok zor bir set dönemi atlattık. dedi.

Oyunculardan Erdi Ünver ise filmde yer almaktan dolayı mutlu olduğunu dile getirdi.

haber

haber

Güncelleme Tarihi: 30 Mart 2018, 17:34
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner5

banner41

banner47

banner4

banner46

banner48