Şahin:100. hükümet kimler arasında kurulacak

- "AK Parti kurulmamış olsaydı, siyasi istikrasızlık devam ediyor ve şu anda belki de '100. hükümet kimler arasında kurulacak.' diye konuşuluyor olacaktı"

Şahin:100. hükümet kimler arasında kurulacak

KARABÜK - Eski TBMM Başkanı ve AK Parti Karabük Milletvekili Mehmet Ali Şahin, AK Parti kurulmamış olsaydı, siyasi istikrasızlık devam ediyor ve şu anda belki de 100. hükümet kimler arasında kurulacak. diye konuşuluyor olacaktı. dedi.

Şahin, AK Parti Eflani İlçe Başkanlığı 6. Olağan Kongresinde yaptığı konuşmada, AK Partinin gücünü vatandaştan aldığını ve bugünlere gelene kadar çok badireler atlattığını söyledi.

Güven ve istikrarın çok önemli olduğuna değinen Şahin, AK Parti 16 yıl önce kurulmamış olsaydı, 15 yıl öncede iktidara gelmemiş olsaydı, şu anda Türkiyenin başında 65. Hükümet mi olurdu, yoksa 100. hükümet mi olurdu? Kesinlikle 100. hükümet olurdu. diye konuştu.

Şahin, AK Partiden önce Türkiyede hükümetlerin ortalama ömrünün 16 ay olduğunu dile getirerek, şunları kaydetti:

AK Parti kuruluşu ve iktidara gelişi, sürekli tek başına iktidar oluşuyla Türkiyede siyasi istikrarı adeta kalıcı hale getirmiştir. Artık Mecliste güvenoyu almıştı, almamıştı bu tartışmalar da olmayacak. Siyasi istikrar Türkiyede anayasal güvenceye kavuşmuş oluyor. AK Parti kurulmamış olsaydı, siyasi istikrasızlık devam ediyor ve şu anda belki de 100. hükümet kimler arasında kurulacak. diye konuşuluyor olacaktı.

AK Parti Karabük Milletvekili Burhanettin Uysal ise çalışmaların artarak devam edeceğini dile getirdi.

Eflani Belediye Başkanı İbrahim Ertuğrul da ilçede yapılan çalışmaları anlattı.

Öte yandan AK Parti Karabük İl Başkanı Timurçin Sayların da hazır bulunduğu ve tek adayla gidilen kongrede, mevcut başkan Ersin Cebeci güven tazeledi.

haber

haber

Güncelleme Tarihi: 19 Ağustos 2017, 13:32
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner5

banner41

banner47

banner4

banner46

banner48