TSO’dan haksız fiyat artışına disiplin kuruluyla önlem

KARABÜK TİCARET VE SANAYİ ODASI (KTSO) YÖNETİM KURULU BAŞKANI MEHMET MESCİER, KORONA VİRÜS (COVİD-19) SALGINI NEDENİYLE BAZI ÜRÜN GRUPLARINDA HAKSIZ FİYAT ARTIŞI YAPILDIĞI YÖNÜNDE ŞİKAYETLERİN ULAŞTIĞINI, BU TÜR DAVRANIŞ İÇERİSİNE GİRENLER HAKKINDA DİSİPLİN KURULUNUN DEVREYE GİRECEĞİNİ AÇIKLADI.

TSO’dan haksız fiyat artışına disiplin kuruluyla önlem

Karabük Ticaret ve Sanayi Odası (KTSO) Yönetim Kurulu Başkanı Mehmet Mescier, korona virüs (Covid-19) salgını nedeniyle bazı ürün gruplarında haksız fiyat artışı yapıldığı yönünde şikayetlerin ulaştığını, bu tür davranış içerisine girenler hakkında disiplin kurulunun devreye gireceğini açıkladı.

Mescier, yaptığı açıklamada, Çin’in Hubey eyaletine bağlı Vuhan kentinde ortaya çıkan ve dünyaya hızla yayılan korona virüs salgınının üstesinden gelmek için toplum olarak tüm kesimlerin üzerine düşen görevi yerine getirmesi gerektiği söyledi.

Özellikle gıda ve hijyen ürünlerinde yapılan fiyat artışlarının fırsatçılık olarak değerlendirildiği bu durumun milli birlik ve beraberlik şuuruna yakışmadığı ve toplumun tüm kesimlerinde tepkiyle karşılanacağını ifade eden Mescier, "Karabük Ticaret ve Sanayi Odası olarak üyelerimizin meslek ahlakına ve geleneklerimize uymayan davranışlar içinde olmayacağını belirterek sosyal sorumluluk ve toplumsal ahlak gereği süreci fırsatçılığa çevirmeyen tüm üyelerimize teşekkür ediyoruz. Ancak şikayet halinde odamızın disiplin mekanizmalarını çalıştıracağımızı ve bu konuda vatandaşı mağdur edenlere de sessiz kalmayacağımızı belirtmek isteriz" diye konuştu.

Güncelleme Tarihi: 16 Mart 2020, 12:48
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER