28. DÖNEM TOPLU İŞ SÖZLEŞMESİ GÖRÜŞMELERİ TAMAMLANDI

28. DÖNEM TOPLU İŞ SÖZLEŞMESİ GÖRÜŞMELERİ TAMAMLANDI

Zonguldak’ın Ereğli İlçesinde kurulu Ereğli demir ve Çelik Fabrikaları (Erdemir) TAŞ. İle şirkette yetkili Türk Metal Sendikası arasında, 28. Dönem Toplu İş Sözleşmesi görüşmelerinin anlaşma ile sonuçlandığı bildirildi.

Türk Metal Karadeniz Ereğli Şube Başkanı Metin Ercan, yazılı açıklamasında, bugün, Erdemir adına görüşmeleri sürdüren Türkiye Metal Sanayicileri Sendikası’nın (MESS) daveti üzerine Ankara’daki MESS binasında bir araya geldiklerini belirtti.

Ercan, taraflar arasında yapılan görüşmede; işçi ücret zamlarının ilk 6 ayı için  saat ücreti üzerine 3 lira ‘Seyyanen’ artış sağlandığını, ikinci, üçüncü ve dördüncü 6’şar aylar için ise enflasyon oranında zam alındığını belirterek, “yapılan anlaşmada ayrıca sosyal haklarda da birinci yıl yüzde 17, ikinci yıl ise enflasyon oranında artış sağlandı” dedi.

Ercan, sözleşmeye ilişkin detayların ise önümüzdeki süreçte üyelerle paylaşılacağını sözlerine ekledi.

Türk Metal Şube Sekreteri Yakup Yılmaz, Şube Mali Sekreteri Hakan Eskibina, Şube Teşkilatlandırma Sekreteri Turgay Kavak, Şube Eğitim Sekreteri Birol Onay, Türk Metal Toplu Sözleşme Daire Başkanı Mahsun Turan, Türk Metal Toplu Sözleşme Uzmanı Berna Kavukçuoğlu, Ordu Yardımlaşma Kurumu (OYAK) İnsan Kaynakları Genel Müdür Yardımcısı Haluk Gümüşderelioğlu, ERDEMİR Genel Müdürü Salih Cem Oral, ERDEMİR İnsan kaynakları Direktörü Atilla Yelboğa, ERDEMİR  Endustri İlişkiler Müdürü Kerem Çelebi, MESS Genel Sekreteri Fatih Ay, MES yönetim kurulu üyeleri ile hukuk müşavirlerinin hazır bulunduğu toplantıda, yaklaşık 4200 işçiyi kapsayan ve 1 Eylül 2020-31 Ağustos 2022 arasındaki 2 yılı kapsayacak 28. Dönem Toplu İş Sözleşmesi imza altına alındı.

Güncelleme Tarihi: 23 Aralık 2020, 17:48
YORUM EKLE
YORUMLAR
Kadir dertli
Kadir dertli - 2 yıl Önce

Bu mudur adalet?
ERDEMiR.. Calisanin az maas aldigi calismayanin cok maas aldigi bir fabrikadir oyak yönetimi cok is az maaş mantigiyla gidiyor ve bunu bütün herkez biliyor neden herkez susuyor? Garibanin kazma kurek calisirken cok maas alan adamin garibanin basinda durup sahibinden de ev araba ilanlarina bakmasi borsayi takip etmesi cok tuaf degilmi.. Daha bizleri ne koronolar vuracaktir aman siz hep sessiz kalin kadro sözleri verenler siz çok yaşayın siz çok sessiz kalın.. Hayırlı olsun yeni zamlarınız

SIRADAKİ HABER

banner5

banner41

banner47

banner45

banner46

banner48