30 TEKNEDEN OLUŞAN FİLO EREĞLİ’DE

30 TEKNEDEN OLUŞAN FİLO EREĞLİ’DE

DADDralli Karadeniz 2019 turu kapsamında Karadeniz kıyılarını keşfe çıkan 30 tekneden oluşan filo Kdz. Ereğli’ye geldi.  Belediye Başkanı Halil Posbıyık’ın misafir ettiği konuklar, hafta sonu ilçenin tarihi ve kültürel yerlerini ziyaret edecek.

Yunanistan’dan başlayıp, Gürcistan'a kadar uzanacak DADDralli Karadeniz 2019 kapsamında 30 tekneden oluşan filo Kdz.Ereğli Limanı'na demirledi. Karadeniz Ereğli Belediyesi, filoya ev sahipliği yapıyor. 

Belediye Başkanı Halil Posbıyık, aralarında yabancı ülkelerden konukların da bulunduğu misafirleri makamında ağırladı. Denizlerdeyiz Amatör Denizciler Derneği (DADD) Başkanı Zafer Türkmen, Kdz. Ereğli’de bulunmaktan mutluluk duyduklarını söyleyerek ilgileri için  Posbıyık’a teşekkür etti.

“KDZ. EREĞLİ’Yİ GÖRMEDEN ÖLMEK, ÖBÜR DÜNYAYA EKSİK GİTMEKTİR”

Başkan Posbıyık, misafirlere ilçenin tarihi ve turistik yerlerini tanıtmak için ekip görevlendirdiklerini belirtti. Denizin mavisi, ormanın yeşili, güneşin sarısının orijinal renklerinin sadece Kdz. Ereğli’de bulunduğunu vurgulayan Posbıyık şunları söyledi:

 “Tarihi ve doğası ile Ereğli’miz eşsiz bir yerdir. Sizleri burada ağırlamaktan dolayı mutluluk duydum. Kdz. Ereğli’yi görmeden ölmek öbür dünyaya eksik gitmektir. Cehennemağzı mağaraları son derece önemlidir. 3 başlı köpek Kerberos'un kurtarıldığı yer. Hz.İsa’nın 12 havarisinden biri olan Aziz Andreas’ın ilk ayini yaptığı Ayazma Mağarası buradadır. Hıristiyanlar belki farkında değiller ama burası onlar için çok önemli yerdir. Bundan Michael Jackson’a da bahsettik. Kendisi Ereğli’ye gelecekti ancak Ereğli’yi görmeden vefat etti. Öbür dünyaya eksik gitti. Vokalistine vasiyet bırakmış, ‘Ben günahlarımdan arınamadım. Ereğli’ye gidemedim. Sen git Ereğli’ye, Ayazma Mağarası'nda günahlarından arın” diye. Solisti geldi, misafir ettik. Burada arındı gitti. Siz de Kdz. Ereğli’yi görerek bir eksikliğinizi gidermiş oldunuz.”

Haber Kaynağı, Sinan Çerçioğlu

Güncelleme Tarihi: 29 Haziran 2019, 21:26
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner5

banner41

banner47

banner4

banner46

banner48