81. Ölüm Yıldönümünde ATA'mızı andık

Türkiye Cumhuriyeti'nin kurucusu Gazi Mustafa Kemal Atatürk, ebediyete intikalinin 81. yılında özlem, saygı ve minnetle anıldı.

81. Ölüm Yıldönümünde ATA'mızı andık

Türkiye Cumhuriyeti'nin kurucusu Gazi Mustafa Kemal Atatürk'ün, ebediyete intikalinin 81. yıl dönümü dolayısıyla Kdz.Ereğli'de anma programı düzenlendi.
Düzenlenen törende de; Ereğli Kaymakamı İsmail Çorumluoğlu, Karadeniz Bölge ve Garnizon Komutanı Tuğamiral Hüseyin Sami Uyar, Ereğli Belediye Başkanı Halil Posbıyık’ın Anıt’a çelenkleri koşmasının ardından Saygı Duruşunda bulunuldu. Aynı anda Ereğli Demir ve Çelik Fabrikaları (Erdemir) ile gemilerin sirenlerini yollarda duran araçlar da kornalarını çaldı.

Anıt alanını dolduranların yanı sıra çevredeki cadde ve sokaklar ile sahil bandında da vatandaşların saygı duruşuna eşlik ettiği görüldü. Yani kısaca Kdz.Ereğli'de de hayat tüm Türkiye'de olduğu gibi 2 dakika boyunca durdu.

İstiklal Marşı okunması ile anıt önünde sona eren resmi törenin ardından ise CHP İlçe Başkanlığı, Atatürkçü Düşünce Derneği (ADD) Şubesi, Çağdaş Yaşamı Destekleme derneği ise “alternatif tören” düzenledi. ADD Şube Başkanı Yusuf Arslan, Ata’nın ölüm yıldönümüne ilişkin konuşma yaptı.

Günün ikinci programı ise Hüseyin Tatoğlu Kültür Merkezinde yapıldı.

İMKB Atatürk Ortaokulu’nun organizesi ile yürütülen programda, Büyük Önder’in görüntüleri ve konuşmaları yer alan sinevizyon gösterimi sunuldu.

Burada da Saygı duruşunun ardından bir grup okul öğrencisinin “işaret dili eşliğinde” İstiklal Marşı okundu.

Okum müdürü Hüseyin Arslan’ın günün anlam ve önemini belirttiği konuşmanın ardından, “Sendedir Atatürk” isimli Oratoryo Sunumu gerçekleştirildi.

Büyük Önder’in ölümü anısına okullarda düzenlenen Resim, Kompozisyon ve Fotoğraf yarışmalarında dereceye giren öğrencilere ödüllerinin verilmesiyle program sona erdi.


Haber Merkezi

Güncelleme Tarihi: 11 Kasım 2019, 09:06
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner5

banner41

banner47

banner4

banner46

banner48