Aileyi idare eden, devleti de idare eder

Aileyi idare eden, devleti de idare eder

Aileyi idare eden, devleti de idare eder

Zonguldak’ın Ereğli İlçesinde, Karadeniz Ereğli Muhtarlar Derneği tarafından “Muhtarlar Günü” dolayısıyla yemekli gece düzenlendi.

 Gülüç Beldesindeki Büyük Anadolu Ereğli Hotel’de düzenlenen gecede, Karadeniz Ereğli Muhtarlar Derneği Başkanı Şükrü kılıç ile yönetimi, davetlileri kapıda karşıladı.

Ereğli Kaymakamı Nazım Madenoğlu, gecede yaptığı konuşmada, ilçedeki görev süresince bir çok etkinliğe katıldığını belirterek, “Ama inanın bütün samimiyetimle söylüyorum, salonun böylesine tıklım tıklım dolduğunu ilk kez görüyorum. Demek ki muhtarlarımız gerçekten köylerinde mahallelerinde hatta ailelerinde evlerinde başarılı oldukları kadar bu tür aktiviteleri yapmada da başarılılar” dedi.Madenoğlu, aileyi idare etmenin zorluğuna dikkat çektiği konuşmasında, şunları söyledi: Aile idare etmeyi başaran Devlet idare eder. Ve muhtarlarımız evlerinden o kadar uzak kalmalarına,köylerinden hizmet için oraya buraya koşmalarına rağmen gerçekten de idarecilikte bir o kadar başarılı oldular. Hepsini tek tek kutluyorum. Geldiğim iki yılı aşkın bir zamandır köylerimizi, mahallelerine kadar bütün çalışma arkadaşlarımızla beraber adım adım dolaştık. Onları sorunlarını dinlemeye ve çözme konusunda asla ve asla tereddüt etmedik. Bu konuda, bir kısmı burada bulunan değerli çalışma arkadaşlarımın asla inkar edilemez katkıları vardır. Mahallelerdeki işlerimizi yapmakta, belediye başkanımız başta olmak üzere bütün ilgili kuruluşların ve diğer belediye başkanlıklarımızın, siyasi partilerimizin, Başta Cumhurbaşkanımız olmak üzere Başbakanımızın, bakanlarımızın, milletvekillerimizin asla ve asla inkar edilemez destekleri vardır. Ama bu katık ve destekleri hayata geçirebilmek, köylerine ve mahallelerine adapte edebilme, uygulayabilmek için hiç şüphe yok ki en büyük destek ve katkı muhtarlarımıza ve onların değerli çalışma arkadaşlarına aittir.”

Ereğli Belediye başkanı Hüseyin Uysal, muhtarlar, azalar ve eşlerinin gününü kutladığı konuşmasını şöyle sürdürdü:“Bizler, demokrasinin yerelden başladığına inanan ve bunu her fırsatta dile getiren anlatan, Cumhurbaşkanımız Sayın Recep Tayyip Erdoğan’ın, muhtarlarımıza verdiği kıymeti ve önemi herkes bilmektedir. Bundan dolayı bizler de, Sayın Cumhurbaşkanımız gibi muhtarlarımıza çok önem veren bir belediyecilik modeli ile karşınızda oluyoruz. Bizler sadece 31 mahallemizin değil, köy muhtarlarımızın da bir ve beraber olacağı bir yer tahsisi yaptık. Bu tahsisin gerçekleşmesinde katkısı olan belediye meclis üyelerime teşekkür ediyorum, Bizler de mahallelere gittiğimizde muhtarımızı yanımıza alıyoruz, onlarla istişareler yapıyoruz, onların önerileri doğrultusunda hizmetlerimize yön veriyoruz. Çünkü muhtarlarımız mahallesindeki sosyal hayatı en iyi bilen kardeşlerimizdir. Elimizin uzandığı kadar da köy muhtarlarımızın yanında olmaya, onlara hizmete de gayret ediyoruz.”

Gülüç Belediye Başkanı Gökhan Demirtaş da, muhtarların gece-gündüz çalışmalarıyla hizmet ürettiklerini dile getirirken, şunları kaydetti:

“Görevi halkımıza hizmet etmek bayrağımıza sahip çıkmak, vatanımıza, birliğimize, dirliğimize sahip çıkmak için uğraşan değerli muhtarlarımızın gününü kutluyorum. Muhtarlarımız, vatandaşlarımıza hizmet için gecesini, gündüzüne katıyorlar. Bizler de aynı urumdayız. Nitekim ki sonuç, her şeyden önce vatandaşları memnun etmek, insanlara sosyal alanlar yaratmak, vatandaşların evlerine huzurlu gitmeleri sağlamaktır. Bu düşüncelerle muhtarlarımızı çalışmalarından dolayı tebrik ediyorum.”

Dernek Başkanı Kılıç ise muhtarların, Devletin en önemli gücü olduğunu savunarak, şöyle dedi:

“Muhtarlar, insanların güvenini kazanmış, çalışkan, dürüst, adil, hukukun üstünlüğüne inanmış kişilerdir. Vatandaş ile bire bir diyalog içinde olan, doğrudan ve pratik hizmet sunan, vatandaşın bir talebi ile ilk yardıma koşan muhtarlar, Devletin en önemli gücüdür. Muhtarlarımız çoğu zaman büyük bir özveriyle, dirayetle, zor koşullarda hizmet veriyor, İlçemizin yapılması gereken işlerinde bir başarı varsa bunda Kaymakamımızın, siyasetçilerimizin, Belediye Başkanımızın ve biz muhtarların gayret ve azmi vardır. Bölgemizde huzur ve güvenin sağlanması yönünde üstün gayret ve çabalarını esirgemeyen İlçe Emniyet Müdürlüğüne ve İlçe Jandarma Komutanlığına ayrıca teşekkür ediyorum. Bizden desteklerini esirgemeyen, sosyal aktivitelerde, gezilerde ve Türkiye’de benzeri olmayan dernek binamızın oluşmasında Belediye Başkanımız ve 31 belediye meclis üyesine ayrı ayrı 137 muhtar adına sonsuz teşekkürlerimiz sunarım.”

Kılıç, Katkılarından dolayı Ereğli Kaymakamı Madenoğlu ile Belediye başkanı Uysal7a teşekkür plaketi takdim etti. Karadeniz Ereğli Muhtarlar Derneğinde başkanlık yapanlara, Derneğin yaptırdığı hizmet takdir plaketleri ise Madenoğlu ve Uysal tarafından verildi. AK Parti İlçe Başkanı Fatih Çakır, CHP İlçe Başkanı SertanOcakcı, bazı CHP’li belediye meclis üyeleri, Ereğli şoförler ve Otomobilciler Esnaf Odası Başkanı Cevdet Civelek, bazı sivil toplum kuruluş başkan ve temsilcileri, muhtarlar ve eşlerinin katıldığı gecede yenilen yemekle birlikte Faslı Şahane Grubunun seslendirdiği Türk Sanat Müziği eserleri dinlendi.

Güncelleme Tarihi: 20 Ekim 2017, 12:17
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner44

banner41

banner47

banner45

banner46

banner48