Ak heyetten istişare ziyaretleri....

AK heyet'den istişare ziyaretleri....

Ak heyetten istişare ziyaretleri....

AK Parti Zonguldak Milletvekili Hamdi Uçar, beraberindeki heyet ile AK Parti Karadeniz Ereğli İlçe Başkanlığı tarafından organize edilen program çerçevesinde bir dizi ziyaretlerde bulundu. Uçar, “çözülmesi gereken, vatandaşlarımızın beklentisi olan bir takım sorunlar var. Bu sorunları biliyoruz. Yani teşhis koyma safhasında değiliz, artık tedavi sürecinde olmamız lazım. İnşallah bunları istişare edeceğiz, değerlendireceğiz” dedi.

AK Parti Zonguldak Milletvekili Hamdi Uçar, beraberinde partisinin Zonguldak İl Başkanı Zeki Tosun, İlçe Başkanı Fatih Çakır, Ormanlı Belediye Başkanı Bayram Başol ve bazı İl Genel Meclisi ve Belediye Meclisi üyelerinin de hazır bulunduğu kalabalık bir partili heyeti ile Kdz. Ereğli’de ziyaretler gerçekleştirdi.

Milletvekili Uçar ve beraberindekiler ilk olarak Kdz. Ereğli Kaymakamı İsmail Çorumluoğlu’nu makamında ziyaret etti.

Ziyarette konuşan Uçar, nezaket ziyareti yapmak üzere bir araya geldiklerini ifade ederek, “öncelikle burada olmaktan mutluluk duyduğumu ifade etmek istiyorum. Ereğli ilçemizin taleplerini, sorunlarını zatıaliniz ile istişare edelim, değerlendirelim istiyoruz. Şuana kadar geniş kapsamlı bir organizasyon yapamadık. İlçe başkanımıza da teşekkür ediyorum, böyle bir imkan sundular bize. Tabi Ereğli ve bölgemizde yapılacak yatırımlarla ilgili, sorunlarla ilgili, taleplerle ilgili sizleler zaman zaman görüşüyoruz. Tabi yerinde inceleyelim, yerinde görelim istiyoruz, beraber olalım istiyoruz. Ereğli çok önemli ilçelerimizden bir tanesi, geldiğimiz günden beri hem sosyal hem ekonomik, hem siyasi anlamda Türkiye’nin en dinamik ilçelerinden bir tanesi. Başta Erdemir’i bünyesinde barındırması ve buna bağlı irili ufaklı işletmelerin de Türkiye sanayinde çok önemli yer edinmesi münasebetiyle daha çok önem vermemiz gereken ilçelerimizden bir tanesi. Aman aman sorunlarımız yok ama çözülmesi gereken, vatandaşlarımızın beklentisi olan bir takım sorunlar var. Bu sorunları biliyoruz. Yani teşhis koyma safhasında değiliz, artık tedavi sürecinde olmamız lazım. İnşallah bunları istişare edeceğiz, değerlendireceğiz, sık sık bir araya geleceğiz. Sadece zatıâlinizle değil sivil toplum örgütleri ile de önümüzdeki günlerde bir araya geleceğiz. Ereğlimizin eski günlerine, dinamik, hareketli günlerine kavuşabilmesi için neler yapabilir hep birlikte fikir alışverişinde bulunacağız. Sizlerde bu konularda bizlere önemli katkılar sağlıyorsunuz, emeklerinizi ve çabalarınızı biliyorum. Bundan dolayı da çok teşekkür ederiz.”şeklinde konuştu. 

Zonguldak İl Başkanı Zeki Tosun da konuşmasında Ereğli’nin Zonguldak’ın en büyük ilçesi olduğunu söyledi ve “her daim Ereğli, Zonguldak’ın lokomotifi olmuştur. Biz de bugün sizlerle bir hasbıhal edelim, Ereğli’nin konularıyla ilgili ve bizden istenen bir şey varsa onları da değerlendirelim istedik.”diye konuştu.

Kaymakam Çorumluoğlu da ziyaretten duyduğu memnuniyeti belirterek, “Ereğli’nin bizde gözüken, Zonguldak ve Ankara’dan gözüken sorunlarını değerlendirme fırsatımız olacak. Gerçi artık Ankara Ereğli için oldukça yakın bir yer. Bizim bugüne kadarki görev yaptığımız yerlerde hem Zonguldak, hem de Ankara’ya ulaşmak çok rahat ve kolay oldu. Bunun da memnuniyetini ben yaşıyorum. Zaman zaman mecliste de Sayın Vekillerimizi ziyaret ediyoruz ve burayla ilgili sorunları beraberce değerlendirme imkanı buluyoruz.”dedi.

ÇORUMLUOĞLU, “DELİHAKKI SUBAŞI ŞOFÖR ESNAFI İÇİN …”

Kaymakam Çorumluoğlu, Delihakkı Subaşı Şoför esnafının yaşadığı soruna ilişkin bir soruyu ise “Cuma günü biz bu olayı ilçe trafik komisyonunda değerlendirip mahkeme kayıtlarını da inceledik. Mahkeme kayıtlarına göre şuan Ören Mahallesi belediyenin mahallesi olduğu için düzenleme yetkisi belediyeye aittir. Ben belediye başkanımıza ve ulaşım hizmetleri müdürlüğümüze gerekli tavsiyelerde bulundum ama burada o hatta minibüsü olan arkadaşlarında kendi aralarında birlik ve beraberlik içerisinde olup belediye ile görüşmelerini tavsiye ediyorum. Daha önceden Ereğli’de yapılmış bu düzene bağlı Ereğli’de yapılmış çalışmalar var. Buranın ilk bağlanan mahallesi değil buranın ama kaymakamlık olarak bizim de yardımcı olacağımız bir husus olursa elimizden geleni yaparız. Belediye de bizim belediyemiz, Çilek Halk otobüsleri de bizim halk otobüsümüz, Su Başı’ndaki şoförler de kardeşlerimiz. Yani orada hak, hukuk, kanunlar çerçevesinde çözüm ne ise biz hepsine yardımcı olmak için varız. Uzlaşarak, konuşarak, anlaşarak ve hukuk çerçevesinde çözüm bulunması bizim yegane tavsiyemiz. Ben belediye başkanımıza da Cuma günkü toplantıya kendisi başkan yardımcısı ile katıldı, aynı yönde tavsiyelerde kendisine bulundum. İnşallah hayırlı olur diye düşünüyorum” şeklinde cevapladı.

“ESNAF ODALARI EVİMİZ…”

Uçar ve beraberindekiler daha sonra kdz. Ereğli Esnaf ve Sanatkarlar Kredi ve Kefalet Kooperatifi’ni ziyaret etti. Kooperatif Başkanı Hikmet Tezel’in rahatsızlığından dolayı bulunamadığı ziyarette heyeti Başkanvekili Yücel Oktay ağırladı.

Oktay da ziyaretten duyduğu memnuniyeti belirterek, "Öncelikle ekip olarak yönetim kurulu arkadaşlarımız ile uyum içerisindeyiz. Bölgenin en güçlü kooperatifleri içerisindeyiz. Esnafımıza da müjdeli haber vermek istiyorum. Yüzde 8 olan banka faizleri yüzde 6'ya düşmüştür. 48 Ay olan vadeler 60 aya çıkmıştır. Banka komisyonları da yüzde 1'e inmiştir. AK Parti hükümetine ve Cumhurbaşkanımıza teşekkür ederiz. Her zaman esnafın yanında olan bir Cumhurbaşkanımız var" dedi.

Milletvekili Hamdi Uçar da esnaf odalarına giderken evlerine gittikleri gibi hissettiklerini dile getirerek,  "Esnaflarımızın, vatandaşlarımızın sorunlarına sıkıntılarını çözüm bulunması noktasında çaba gösteren bir Cumhurbaşkanımız var. Faizlerin artması, piyasanın daralması gibi süreçlerden en fazla etkilenen esnaf camiamız. Bunu biliyoruz. İçerideki ve dışarıdaki olaylar vesaire vesaire bir sürü süreç yaşadık. Ekonomi düzelecek, faizler geri gelecek, esnafımız da vatandaşımız da rahatlayacak. Piyasa hareketlenirse iş dünyası hareketlenirse hem üreten hem de tüketenlerin mutlu olması gereken bir düzen olması lazım. Gayret ve çabamız bu yönde. Arkadaşlarımız ile birlikte Ereğli ilçemizde bir dizi ziyaretler yapıyoruz. Nezaket ziyaretlerinde bulunuyoruz. Çok protokol anlamında değil alışılmışın dışında değil normal ziyaretler olması lazım. 1 yıldır hem yerel seçimler, içerideki ve dışarıdaki olaylar nedeniyle gelemedik. Bundan sonra sürekli birlikte olacağımızı ifade etmek istiyorum.”diye konuştu.

ŞOFÖRLER ODASI’NDA İSTİŞARE…

Kdz. Ereğli Şoförler ve Otomobilciler Esnaf Odasını da ziyaret eden Uçar ve beraberindekileri burada Oda Başkanı Cevdet Civelek ve Yardımcısı Ahmet Küçük karşıladı.

Oda Başkanı Civelek, ziyaretle ilgili düşüncelerini  “güzel bir görüntü oldu. Sizleri bir arada görmek Ereğli ve bizim için çok iyi bir şey. Tabi ufak tefek sorunlarımız var. Onları da uzatmadan kısa başlıklar halinde konuşuruz. Hoş geldiniz, sefalar getirdiniz. Tabi ki esnaf başkanı olduğumuz zaman her zaman sıkıntılar içerisinde olacağız. O da bizim görevimiz, biz de sizlere ileteceğiz bazı sorunları. Sizler de bizlere yardımcı oluyorsunuz da zaten, bundan sonra da olacağınıza eminim. ”sözleri ile paylaştı.

Milletvekili Uçar, ziyaretleri ilçe başkanı Fatih Çakır’ın organizesi ile gerçekleştirdiklerini kaydederek şunları söyledi:

“Burada olmaktan büyük keyif duyuyoruz. Vatandaşlarımızın taleplerini, sorunlarını çözme konusunda siz Oda olara biz siyaset ayağı olarak mücadele vereceğiz. Bu bir görevdir. Sorunlar bitecek mi bitmeyecek tabi ki, yenisi eklenecek. Ama çözüm için mücadele etmemiz gerekiyor. Sizlerin bize ilettiğiniz talep ve sorunlara karşı gösterdiğimiz hassasiyeti de biliyorsunuz zaten. Sık sık bir araya gelip müzakere etmek, sorunlar konusunda fikir alışverişinde bulunmak yegane isteğimizdir. Bizler de sizleri Ankara’da ağırlamak isteriz. Ereğli önemli ilçelerimizden bir tanesi. Ankara’da Ereğli’den bahsettiğimiz zaman tanımayan, bilmeyen yok. Türkiye’nin ekonomisine katkı sağlayan fabrikaları bünyesinde barındıran bir ilçemiz. Buna bağlı olarak bir takım sorunlar, taleplerde olabiliyor. Biz bu sorunları siyaset ayağı olarak çözmeye gayret edeceğiz.”

Gündem

Güncelleme Tarihi: 04 Kasım 2019, 21:33
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner44

banner41

banner47

banner45

banner46

banner48