AK Parti'de kongre maratonu başladı

Ak Parti ilk kongresini Gülüç Beldesinde büyük bir coşku ile şenlik havasında gerçekleştirdi..

AK Parti'de kongre maratonu başladı

Karadeniz Ereğli’ye bağlı Gülüç Beldesinde Altıncı  AK Parti Olağan Belde Kongresi gerçekleştirildi.

Gülüç Belediye Düğün Salonu’nda gerçekleştirilen kongreye AK Parti Zonguldak Milletvekilleri Polat Türkmen, Hamdi Uçar ve Ahmet Çolakoğlu, AK Parti Zonguldak İl Başkanı Zeki Tosun, Kdz Ereğli İlçe Başkanı Mehmet Fatih Çakır, Önceki Dönem AK Parti Milletvekili Faruk Çaturoğlu, Gülüç Belediye Başkanı Göhkan Demirtaş,Ormanlı Belediye Başkanı Bayram Başol,  AK Parti Merkez ilçe ve diğer ilçelerin başkanları,  Kdz Ereğli TSO Başkanı Arslan Keleş,  bazı belediye meclisi ve il genel meclisi üyeleri, Kadın Kolları ve Gençlik Kolları yöneticileri, partinin önceki dönem il ve ilçe başkanları, delegeler ve partililer katıldı. Kongrede MHP İlçe Başkanı Rahman Demirtürk, Büyük Birlik Partisi İlçe Başkanı Turabi Çelik ve diğer siyasi partilerin temsilcileri de hazır bulundu.

Kongre öncesinde İl Genel Meclisi Üyesi Ali Kemal Karaca Başkanlığında kongre divanı oluşturuldu. Saygı duruşunda bulunuldu, İstiklal Marşı okundu.

TÜRKMEN: “HEP DAHA GÜZEL OLACAK”

AK Parti Zonguldak Milletvekili Polat Türkmen, kongrede yaptığı konuşmada, kongrelerin hem hesap verme, hem faaliyetlerin anlatıldığı, hem de bir araya gelindiği şölen yerleri olduğunu, yeni görev yapacakların seçileceğini, eski görev yapanlara teşekkür edildiğini söyledi.

Türkmen kuruluşundan bugüne kadar tüm yöneticilerin belde kongresinde bir araya geldiğini belirterek, “Bunu muhafaza edebilmek inanç meselesidir. İnanırsanız, gayret ederseniz, Recep Tayyip Erdoğan gibi bir lideriniz varsa buna muvaffak olursunuz, yoksa diğer siyasi partiler gibi parti mezarlığına doğru yavaş yavaş yol alır ve gidersiniz” dedi.

AK Parti Milletvekili Türkmen şöyle konuştu:

“Türkiye’nin on yedi yılda geldiği  AK Parti döneminde hizmetler s aymakla bitmez. Hizmetlerle ilgili bir ölçü, bir kantar olsa, inanıyorum ki hiçbir seçmenimizin AK Parti dışında hiçbir partiye oy vermeyeceğine inanıyorum. Değişik nedenlerle, demokrasinin gereği değişik siyasi partiler oluşuyor. On yedi yıldır oyumuzu yüzde kırk birlere geldiğinde, geriye düştüğünde oy kaybettik diyoruz. Niye üç puan beş puan geri geldik diye sorguluyoruz. Bundan önceki siyasi tarihe bakarsınız, yüzde otuzbeş, kırklar, yüzde elliler büyük teveccüh sayılıyordu. Şimdi biz kırkın biraz üstünde olduğumuzda kendimizi sorguluyoruz.”

Türkmen, Türkiye’nin coğrafyasının kıymetli bir coğrafya olduğunu belirterek şunları söyledi:

“Bugün görüyoruz, etrafımızdaki coğrafyalar kan gölüne dönmüş, perişan olmuş. Beş milyonu bize sığınmış. Bizim himmetimizle, gönül açmamızla, misafir kabul etmemizle beraber Türkiye’mizde yaşıyorlar. Allah korusun, birliğimizi muhafaza etmediğimiz sürece, dün olduğu gibi, bugün de, gelecekte de bu memlekette beka meselesi devam eder. Bir gün üstü küllenir, öbür gün üstünü açarlar.  Dolayısıyla beka meselesi söylediğimizde birileri çıkıyor, ne var da beka meselesi var diyorlar.  İşte bugün Akdeniz’de beka meselesi var, dün Suriye’de vardı, bugün bakın Irak’ta gündemi karıştıran Siyonistlerin meselesi var. Bunların hepsi etrafımızda. O yanan ateş bizi de ısıtıyor. Bizim her zaman bu beka meselesini aklımızdan çıkarmayacağız. Nesillerimizi buna göre yetiştireceğiz, bir olacağız, diri olacağız. Bugün daha fazla beraber olmaya, kardeş olmaya ihtiyacımız var.”

“SOSYAL MEDYADA KARALAMALARIN YAPILIYOR!”

Sosyal medyada karalamaların yapıldığını, düşmanlık besleyenlerin sayısının çok olduğunu ifade eden Türkmen, “Biz bunları azaltmak zorundayız. Birliğimizi muhafaza edeceğiz. Küçük hesapların peşinde olmayacağız. O oldu, bu oldu, benim işim şuradan oldu olmadı demeyeceğiz. Türkiye büyüyecek, hepimizin işi olacak, hepimizin aşı olacak. Hepimizin yüzü bugünkünden güzel olacak. Hastanesiyle, postanesiyle limanlarıyla, eğitimiyle hep daha güzel olacak.

İlçe Başkanım söyledi, Ereğli tekli eğitime geçti. Zonguldak’ın tamamı tekli eğitime geçti. Cumhurbaşkanımız Ereğli seçimlerinde eski hastane yerinin fakülte yapılacağını söyledi. En yakın zamanda, değişik kurumlarla da  bunu konuşuyoruz, inşallah orada fakültenin yapılmasına başlayacağız. Ereğli halkı bunu çok arzu ediyordu. İlçe Başkanımız yanlışlıkla fakülte yerine üniversite yapacağız dedi. Biz isteriz ki Ereğli’de ikinci bir üniversitemiz de olsun ama şu anda yapacağımız fakültedir, bunun da böyle bilinmesini isterim.

Ereğli’miz zenginlik üreten bir ilçemizdir.  Onun için bu zenginliğin şu anda belki biraz geride kalmış olan gemi sanayi sektörümüz vardır. Erdemir’i, yan sanayisiyle beraber, OSB ile beraber, Ereğli Zenginlik üreten bir ilçemiz, yöremizdir. Ereğli’ye yakışacak olan ne varsa, ilçe başkanlarımızla, belediye başkanlarımızla, il başkanımızla biz Ereğli halkının, Gülüç halkının emrinde olduğumuzu lütfen unutmayın. Sizler için gece gündüz hem mecliste, hem yörede çalışıyoruz, çalışmaya da devam edeceğiz inşallah” ifadelerini kullandı.

TOSUN: “2019 YILINDA BAŞARI ÖYKÜSÜ YAZDIK”

AK Parti İl Başkanı Zeki Tosun,  kongrenin hayırlı olmasını diledi, kurulduğu günden bu güne AK Parti’ye emek veren tüm teşkilat mensuplarına teşekkür etti.

Tosun, AK Parti’nin sadece Türkiye’nin değil, Türkiye dışında milyonlarca insanın da davası ve sevdası olduğunu belirterek ““AK Parti kadroları gönüllülük esasına göre çalışan, çok büyük bir teşkilattır. İki milyon ikiyüz bin arkadaşımız, ilçelerde, beldelerde mahallelerde aktif olarak çalışıyor. Arkadaşlarımız ben şu makamdayım, şuradayım kavgasında olmaz, bu sürece nasıl dahil olabilirim, Cumhurbaşkanımızın, Genel Başkanımızın idealini nasıl paylaşırım, bunun derdinde olur.  AK Parti iktidara geldiğinden bugüne kadar millete hizmet iddiasıyla kesintisiz çalışmalarını sürdürüyor. 2019 yılında bir yandan kendi silahlarını yaparak, bir yandan da şer odaklarına karşı duruşuyla bir başarı öyküsü yazdık” dedi.

AK Parti Zonguldak İl Başkanı Türkiye’de yürütülen çalışmalar konusunda bilgi vererek, “Eğer 18 yıl sonra hala AK Parti nedir diye soran varsa, AK Parti işte budur. Milletimize  hizmet yolunda hep birlikte çalışmayı sürdüreceğiz, bu kutlu bir yolculuk, bu hayırlı bir yoldur. Kendimizle birlikte çocuklarımızın, torunlarımızın geleceğini belirleyecek bir yoldur. Onun için kim dönerse dönsün, biz yolumuzdan asla dönmeyeceğiz” dedi.

ÇAKIR: “BİRLİK VE BERABERLİK BURADA”

AK Parti Karadeniz Ereğli İlçe Başkanı Mehmet Fatih Çakır, kongrede yaptığı konuşmada, Altıncı olağan Gülüç Kongresi’nin hayırlı olmasını diledi, bugüne kadar görev yapan herkese teşekkür etti.

Çakır şöyle dedi:

“İlçe teşkilatı olarak belde teşkilatı ve belediyemizin yanındayız. Ereğli’mizde 350 yatak kapasiteli bir hastane yaptık. Yedi yılda otuzun üstünde okul yaparak Ereğli’mizde 2019 yılında tekli öğretime geçeceğimizin sözünü verdik. Hamdolsun bir okulumuz dışında tüm okullarımız tekli eğitime geçti. Gülüç’te de inşallah ortaokulu programa aldık. Hayırlı uğurlu olsun. Ereğli’mizin Zonguldak yolu, Ereğli Çaylıoğlu yolu tamamlandı. Ereğli’ye ağır ceza mahkemesi getirdik. Postane inşaatı tamamlandı yakın zamanda açılacak. Bunların hepsini Cumhurbaşkanımızın desteği, milletvekillerimizin il başkanımızın çabalarıyla gerçekleştirdik.

Bundan sonraki dönemde yapacaklarımızdan da bahsetmek istiyoruz.  Ereğli’miz için hayal dediğimiz, bizim için olmazsa olmaz dediğimiz bir üniversite projemiz vardı. Cumhurbaşkanımız, kurucu genel başkanımızın Ereğli mitinginde müjdelediği gibi Eski Devlet Hastanesi arazisinin üniversiteye devri konusunda en ufak engel kalmadı. Allah izin verirse altı ay içinde kazmayı vuruyoruz. Hayırlı olsun.

Halkımızın bizden yoğun taleplerle beklediği Ereğli Devrek yolunda, Ereğli Çaylıoğlu bölümü tamamlandı. Çaylıoğlu Devrek bölümünü de il başkanımızın, milletvekillerimizin desteğiyle bir an önce yapmak istiyoruz. Malumunuz ülkemizde ekonomik tedbirler alınmasına rağmen, Ereğli’deki tüm projelerimiz tamamlandı. Bunda emeği geçen başta önceki dönem milletvekillerimiz, şimdi görev yapan milletvekillerimiz, önceki dönem il başkanlarımız, şimdiki il başkanlarımıza teşekkür ediyoruz.  Birlik ve beraberlik burada. Önemli olan, iri olacağız, diri olacağız, hep birlikte Gülüç olacağız, Zonguldak olacağız, Türkiye olacağız. Katılımlarınızdan dolayı hepinize teşekkür ediyorum.”

DEMİRTAŞ ÇALIŞMALARINI ANLATTI

Gülüç Belediye Başkanı Gökhan Demirtaş, konuşmasında beldede yapılan çalışmalar konusunda  bilgi verdi. Demirtaş, “Zonguldak’ın en güzel millet bahçesini Gülüç’te yapacağız. Göreve geldik, vatandaşlarımıza hizmet için sağlık ocağımızı belediyemizin yanına açıyoruz. Sahil projemizde kafeteryamız bitmek üzere. Bu hizmetlerimizin üçte biri bile değil. Gülüç halkıyla b irlikte hizmetlerimizi sürdüreceğiz, AK Parti ve hükümetimizin hizmetlerini Gülüç’te sergileyeceğiz. Burada belde teşkilatımızla birlik beraberlik sergiliyoruz. Çünkü halka hizmet hakka hizmettir. İnşallah bu kongremiz, Türkiye’mize, Zonguldak’ımıza, Gülüç’ümüze hayırlı olur.” Dedi.

YILMAZ: “TEK HEDEFİMİZ HAKKIN RIZASINI, HALKIN DUASINI ALABİLMEK”

Gülüç Belde Başkanı ve Belde Başkan Adayı İsmail Yılmaz, “İnandığımız bu yolda, Cumhurbaşkanımız, Genel Başkanımız Recep Tayyip Erdoğan’ın yol arkadaşı olmaktan gurur duyuyorum. İnşallah bundan sonra da özellikle Gülüç’te belediye başkanımız, yönetim kurulumuz, meclis üyelerimizle uyum içinde hizmet edeceğiz. Verdiğimiz sözlerin hepsini, fazlasıyla yerine getireceğiz. Aramıza nifak sokmak isteyenler var, bunlara müsaade etmedik, bundan sonra da etmeyeceğiz. Kimse bu davanın üstünde değildir, bu davaya gücümüz yettiğince hizmet edebiliyorsak kendimizi başarılı addederiz. Tek hedefimiz var, Hakk’ın rızasını, halkın duasını alabilmektir” dedi.

İŞTE YENİ GÜLÜÇ BELDE YÖNETİMİ…

Kongrede 112 kayıtlı delegeden 85 delegenin imzasıyla kongrenin açılışı gerçekleştirildi.

Tek listeyle gidilen kongrede, mevcut Başkan İsmail Yılmaz güven tazeledi. Yılmaz’ın belde yönetim kurulu asil listesinde Satılmış Kutucu, Nizamettin Dandem, Hasan Ertaş, Arif Turan, Şevket Öztürk, Barış Öğüt, Taner Dulun, Mehmet İslamoğlu, Adem Yılmaz ve Hafiye Demir yer aldı.

Yedek Yönetim kurulu üyeleri ise Mustafa Özmen, Emre Polat, Muzaffer Baykurt, Yakup Ersoy, Davut Kulaksız ve Cafer demirbaş oldu.

Beldede, İlçe kongresi delegesi asil adayları ise İsmail Yılmaz, Hasan Polat, Şükrü Arslan Sedad Taşdelen, Perihan Şenol, Fahri Çakır, Resul Kartal, Satılmış Kutucu, Baki Çakır, İrfan çalı, Mustafa Sarı, Taner dulun, Emre Onay, Mustafa Özmen ve Perihan Şenol’dan oluştu.

Yedek delege  adayları ise Nizamettin Dandem, Barış Öğüt, Ertuğrul Turgut, çetin duyar, Cevdet Ekici, Hafiye demir, hasan Ertaş ve Davut Kulaksız olarak belirlendi.


Güncelleme Tarihi: 05 Ocak 2020, 12:27
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner44

banner41

banner47

banner4

banner46

banner48