AK PARTİ KDZ. EREĞLİ GENÇLİK KOLLARI BAŞKANI TUNAY BERBER SEÇİLDİ

AK PARTİ KDZ. EREĞLİ GENÇLİK KOLLARI BAŞKANI TUNAY BERBER SEÇİLDİ

Kdz. Ereğli AK Parti İlçe Gençlik Kolları 6. Olağan Kongresi gerçekleştirildi. Yeni başkan Tunay Berber oldu.
İzlenimleri göre, kongre, Keleşler Park Otel’de yapıldı. Divan Kurul belirlendi, kurula Umut Budak, Buğra Günaydın ve Merve Nur Kayık görevlendirildi. Saygı duruşunda bulunuldu, İstiklal Marşı söylendi. Başkan Vekili Abdullah Başkan kısa bir selamla konuşması yaptı. Eylül Doğa Karanfil ise Faaliyet Raporunu okudu. 
Kongreye; partinin Merkez Gençlik kolları MKYK Üyesi Ahmet keleş, AK Parti İl Başkanı Zeki Tosun, Gençlik kolları İl Başkan Yardımcısı Burhan Onuk, AK Parti Karadeniz Ereğli İlçe Başkanı Avukat Saffet Bozkurt, AK Parti Gülüç Belde Başkanı İsmail Yılmaz, AK Parti Önceki Dönem Zonguldak Milletvekili Faruk Çaturoğlu, partinin önceki dönem İlçe Başkanı Mehmet Fatih Çakır, ana kademe ilçe yöneticileri, partililer ve delegeler katıldı.

Kongrede konuşan İlçe Ana Kademe Başkanı Saffet Bozkurt, var olan kazanımların güçlendirilmesi yönünde, salonda bulunan gençlerden söz istedi. Bozkurt, “kaybettiklerimizi geri almaya var mısınız? İri olmaya, diri olmaya, bir olmaya var mısınız? Hep birlikte Karadeniz Ereğli’de şanlı AK Parti bayrağını dalgalandırmaya var mısınız?” diye sonra karşılık olarak ise her cümlesinde “varız” yanıtını aldı.

Zonguldak eski Milletvekili Faruk Çaturoğlu da, bir önceki yönetime teşekkür ederek, “önceki dönem İlçe Başkanımız Fatih çakır ve ekibine teşekkür ediyorum. İlçe kongresinde görevi devir alan Saffet Bozkurt ve ekibine başarılı çalışmalar diliyorum” dedi.

AK Partili olmanın tanımı yapan İl Başkanı Zeki Tosun ise, “AK Partilik, Ak Parti davasına inanmak, Recep Tayyip Erdoğan’ın yanında olmak, ona Ereğli’den ne kadar destek verebilirsek bizim yapacağımız odur. Ben, Ereğli teşkilatlarının yeni yönetimi ile beraber kaldığı yerden devam ederek yapacaklarını gönülden inanıyorum” diye konuştu.

MKYK Üyesi Ahmet Keleş de, çarpıcı bir iddia ortaya atarak, yapılan yeni üyeliklerle birlikte parti gençlik kolları üye sayısının sayısının, diğer partilerinin üye toplam sayından daha fazla olduğunu söyledi.
Keleş;“AK Parti Gençlik teşkilatları olarak Haziran’dan bugüne yeni üye çalışmalarını hızlı bir şekilde devam ettirdik. Bugün bize partimize olan teveccühün azaldığını söyleyen muhalifler, açıklanan sayıyı görünce muhtemelen gece uykuları gelmemiştir. Dudakları uçuklamıştır. AK Parti Gençlik Kollarının üye sayısı, muhalefet partilerinin üye sayısının tamamından daha fazladır. Bizim sadece ak gençliğimizin sayısı, onların tamamından daha fazladır.”dedi.

YENİ BAŞKANDAN TEŞEKKÜR KONUŞMASI
Konuşmaların ardından, kongrede delegeler, seçime tek aday olarak giden Tunay Berber ve 30 kişilik yönetim kurulu ile 33 kişilik il delege listesi için oy kullandı. Berber, Ereğli Gençlik Kolları Başkanı olarak ilan edildi.
Teşekkür konuşması yapan Berber, şu ifadeleri kullandı:
“Biz, yapacağımız içi inanç ile yaparız. Onun için Cumhurbaşkanımız, ‘iman varsa imkan vardır’ diyor. Biz, başkasının çizdiği yolda değil kendi çizdiğimiz ve inandığımız yolda yürüyeceğiz. Hangi engeller çıkarsa çıksın, davamızdan ve inandığımız yolda yürümekten asla vazgeçmeyeceğiz. Bugünden itibaren kırgınlıkları, küskünlükleri bir kenara bırakıp; sıkılmadık el, çalınmadık kapı ulaşılmadık genç kardeşimiz bırakmayacağız.”

LİSTE ŞÖYLE: AK Parti Kdz. Ereğli Gençlik Kolları Başkanlığı için tek aday olarak kongreye giren Tunay Berber’in İlçe yönetim kurulu şöyle:
Tunay Berber, Abdullah Başkan, Aslı Köse, Birkan Cinkılıç, Emre Avcı, Eray Berberkayar, Fethi Yılmaz, Muhammet Orhan, Şevket Cerrah, Onur Acar, Mervenur Kayık, Eylül D. Karanfil. Taylan Yılmaz, Alihan Kılıç, Korhan Baba, Merve Göktekin, Yasin Önal, Onur Demir, Mustafa Özcan, Ferhat Adıgüzel, Şerife Kaya, İsmail Solmaz, Bayram Tezeren, Zuhal Aydoğan, Gökhan Tekin, Ufuk Erdoğan, Enes Keleş, Celal Ergene, Beyza Koç, Onur Okut.
Kongrede Asil listenin yanında 15 kişiden oluşan yedek liste de belirleniyor. Yönetim kurulu aynı zamanda İl Kongre Delege adaylarının büyük çoğunluğunu oluşturuyor. Yönetim listesi haricinde, Ertuğrul Karataş, Oktay Berber ve Emirhan Aslan isimleri de İl kongre delege adaylarına ilave edilirken,  Yönetim kurulu üyesi Beyza Koç’un yerine, Kongre delegesi olarak Büşra Koç yazıldı.

Güncelleme Tarihi: 06 Kasım 2020, 17:32
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner5

banner12

banner38

banner4

banner37

banner39