AKKÖY KÖYÜ, KARDAN EN FAZLA ETKİLENEN KÖYLERDEN SADECE BİRİ...

AKKÖY KÖYÜ, KARDAN EN FAZLA ETKİLENEN KÖYLERDEN SADECE BİRİ...

Kdz. Ereğli'de  geçtiğimiz hafta Cumartesi akşamından Salı akşamına dek etkisini gösteren kar yağışı sonucunda kapanan Akköy İbrahimci Mahallesi bölgesinde ulaşım sağlanamıyor.

İbrahimci Mahallesi Dernek Başkanı Mehmet Kurtal,  “Kar yağdı mağduruz, kar yağmasa da yıllardır yapılmayan yollar nedeniyle mağdur olduklarını dile  getirdi.

İş makinalarının kendi sınırlarına kadar geldiğini ve geri döndüğünü ifade eden Akköy İbrahimci Mahallesi Cem Evi Güzelleştirme ve Köy Kalkındırma Dernek Başkanı  Mehmet Kurtal   konuya ilişkin yaptığı açıklamada şu görüşlere yer verdi;

 “İbrahimci Mahallemiz yaklaşık 70 hane olup Kdz.Ereğli’ye 40 km, Alaplı’ya 30 km,  Gümeli Beldesi sınırlarına yakın bir konumdadır.  Yıllardır hem Alaplı istikametinden gelen hem de Ereğli istikametinden gelen yol sorunuyla mücadele eden köy halkı şimdide devlet imkanlarından faydalanamamakta ve sıkıntılar yaşamaktadır.  Kar küremem araçları merkeze kadar gelip kendi sınırlarımıza gelince geri dönmektedir. Köylülerimiz mahalle aralarını kendi imkanlarıyla açmışlardır. Mahallemizde ayrıca 80 yaşın üzerinde cihaza bağlı hastalarımız var. Yaklaşık 7 gündür elektriğimiz de yoktu.  Şükür bu akşam geldi. Solunum cihazına bağlı insanlar soba üzerinde su kaynatarak buharından oksijen aldılar. Kış için stok yapan kişiler elektriklerin ve yolların kapalı olmasından dolayı yiyecek stokları bütün ziyan oldu.

Kimseye dertlerini ve sıkıntılarını anlatamıyoruz. Sayın Zonguldak Valisi Mustafa Tutulmaz, Kdz. Ereğli Kaymakamı İsmail Çorumluoğlu, AK Parti Zonguldak Milletvekilleri ’n,  İl Genel Meclis Üyelerine ve muhtarımıza sesleniyorum; “Allah aşkına gelin şu halimizi bir görün. Karayolları, Özel İdare’nin greyderleri, kepçeleri, kamyonları, kar küreme araçları neredeler? Devlet bu gün bizim yanımızda olamayacaksa, hizmetini sunamayacaksa ne zaman sunacak?”dedi.

Güncelleme Tarihi: 24 Ocak 2021, 09:16
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner44

banner41

banner47

banner4

banner46

banner48