ARAÇ FİLOSUNDA İSRAF ÖNLENİYOR

ARAÇLARA, TAKİP SİSTEMİ VE KAMERA TAKILIYOR

Belediyede bulunan 200 hizmet aracında israfın önlenmesi ve verimliliğin artırılması için araç takip sistemi ile mobil kamera sistemi çalışması başlatıldı.

Ereğli Belediyesi’nde bulunan araçların daha etkin ve verimli kullanılmasına yönelik çalışma başlatıldı. Belediye Başkanı Halil Posbıyık’ın talimatıyla aralarında binek, minibüs, otobüs, iş makinesi, zabıta ve itfaiye araçlarının bulunduğu 200 hizmet aracına araç takip ve mobil kamera sistemi takılıyor.

Çalışmaları yerinde takip eden Belediye Başkan Yardımcısı M. Tayyar Mendeş, yeni sistemle bir çok kalemde israfı önleyeceklerini söyledi.

Mendeş, şu açıklamayı yaptı:

31 Mart yerel seçimleri ardından göreve geldikten sonra Belediye Başkanımız Sayın Halil Posbıyık’ın talimatlarıyla bütün iş ve işlemlerde özellikle israfı önlemek ve belediyeyi yeniden ayağa kaldırmak için çalışma başlattık. Bu kapsamda, belediyedeki 200 hizmet aracına Araç Takip Cihazı ve Mobil Kamera Sistemi projesini uygulamaya koyduk.

Bu doğrultuda araç ve iş makine filosunun daha etkin, ekonomik ve verimli kullanılması sağlanarak filo yönetimi teknolojiye uygun sistemlerle daha etkin yönetilecek.”

Montaj çalışmaları devam eden sistemle şunlar hedefleniyor:

-Hizmetlerin gerçekleştirilmesinde zamandan tasarruf,

-Hızların izlenmesi nedeniyle sürücüden kaynaklanan trafik kazalarının azalması,

-Yakıt tasarrufunun sağlanması,

-Fazla mesailerin ve buna bağlı ek giderlerin azalması,

-Gereğinden uzun molaların, aşırı rölanti süresi ihlallerinin, çalışma bölgesi ihlallerinin, rota ihlallerinin önüne geçilerek araç yönetiminin optimum olmasının sağlanması,

-Periyodik bakım-muayene bilgilerinin takibinin kolaylaştırılması,

-Araçlar ile sürücülerin emniyetinin sağlanması.

Gündem

Güncelleme Tarihi: 11 Eylül 2019, 17:13
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner5

banner12

banner38

banner4

banner37

banner39