Askere gidecek oğluna Düğün Gibi Gece

- Ereğli'de bir baba, askere gidecek oğlu için salon tutarak düğün gibi eğlence düzenledi

Askere gidecek oğluna Düğün Gibi Gece

ZONGULDAK - Zonguldakın Ereğli ilçesinde bir baba, askere gidecek oğlu için salon tutarak eğlence düzenledi.

Ereğli Demir ve Çelik Fabrikaları (ERDEMİR) Vakıf Yönetim Kurulu Üyesi Sedat Taşdelen (48) askere göndereceği oğlu Gökhan Taşdelen (21) için Bağlık Mahallesinde bulunan Eski Bağlık Tesislerini kiraladı.

Ailenin yanı sıra çok sayıda davetlinin katıldığı etkinlikte Gökhan Taşdelen, sırtına bağladığı Türk bayrağı ile müzik eşliğinde eğlendi. Bu sırada davetliler piste çıkıp karşısında bir süre oynadıkları Taşdelene para taktı.

Baba Taşdelen, gazetecilere yaptığı açıklamasında, bu etkinliği diğer yakınlarında da devam ettirmek istediğini söyledi.

Etkinliğin akrabaları, dostları ve yakınları tarafından sahiplenildiğini belirten Taşdelen, şöyle konuştu:

Biz, dost ve arkadaşlarla birbirimizin çocuklarını yeğen, kardeş gibi kabul ettiğimiz için onların da mutlu bir anı olsun istedik. İnşallah oğlumun hayatında güzel bir anı olur. Allah güle güle gidip gelmeyi nasip eder. Hakikaten dün doğdu bugün askere gidiyor. İnsan zamanın nasıl geçtiğini anlayamıyor. Tüm ailelerin çocuklarına Allah yuvalarına kavuşmak nasip eder. Şimdiden oğluma görevinde başarılar diliyorum. İnşallah görevini layıkıyla yaptıktan sonra da yuvasına dönecek ve tüm dostlarımızla birlikte düğününde de beraber olacağız.

Gökhan Taşdelen de vatani görevi için Balıkesire gitmeye hazırlandığını, ailesinin bu sürprizi karşısında büyük gurur duyduğunu anlatarak, İçimde bambaşka bir heyecan var. Açıkçası bu kadar kalabalık beklemiyordum. Gelen eş ve dostlarıma teşekkür ediyorum. Hepsinin gönüllerine ve ayaklarına sağlık. Vatan borcu ödemek çok güzel bir duygu. Onu da herkes yaşayınca öğrenecek. Şu anda hissedilen duygu bambaşka. Oraya gidince her şeyi öğreneceğiz. ifadelerini kullandı.

haber

Güncelleme Tarihi: 22 Temmuz 2017, 20:00
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner5

banner12

banner38

banner4

banner37

banner39