BAŞKAN BOZKURT, MİLLETVEKİLLERİNE İLÇENİN TALEPLERİNİ AKTARDI

BAŞKAN BOZKURT, MİLLETVEKİLLERİNE İLÇENİN TALEPLERİNİ AKTARDI

AK Parti Zonguldak Milletvekilleri Polat Türkmen, Ahmet Çolakoğlu, Hamdi Uçar ve Zonguldak İl Başkanı Zeki Tosun; partilerinin Kdz. Ereğli İlçe Teşkilatını ziyaret etti. Ziyarette, Ereğli’de tamamlanan ve devam eden kamu yatırımları ile ilgili açıklama yapan Milletvekili Polat Türkmen; çeşitli sıkıntılardan dolayı çalışmaları uzun yıllar süren ve bu nedenle “Bitmeyen Aşk” olarak nitelendirilen Ereğli-Devrek yolu ile ilgili “Cumhurbaşkanımız, Genel Başkanımız Sayın Recep Tayyip Erdoğan’ın verdiği sözün gereği yapılacak. Aşklara konu olan Ereğli-Devrek yolu mutlu son ile bitecek” dedi.

AK Parti Kdz. Ereğli İlçe Başkanı Saffet Bozkurt, Ereğli-Devrek yolu ile yakından ilgilenen Milletvekillerine teşekkür ederken; başta Hükümet Konağı ve İlçe Emniyet Müdürlüğü binaları olmak üzere ilçenin bazı taleplerini de Milletvekillerine aktardı.

İlçede yıllardır kiralık bir binada hizmet veren Ağız ve Diş Sağlığı Merkezi’nin, bir an önce kendi binasında hizmet vermesi konusunu gündeme getiren Bozkurt; bunun yanı sıra çevre yolu, fakülte, Ören mevkiine köprü, PTT’ye kargo elemanı alınması ve Kızılcapınar Köyü’ne kavşak talebinde bulundu.

Bozkurt’un ilçe adına dile getirdiği talepleri yerinde bulduğunu ifade eden Milletvekili Türkmen, ilçeye Ağız ve Diş Sağlığı Merkezi’nin en kısa sürede yapılarak kendi binasına taşınacağını; çevre yolu, Ören mevkiinin ihtiyacı olan köprü ve Kızılcapınar’a yapılması istenen kavşak ile ilgili Karayolları Bölge Müdürlüğü ile görüşeceklerini, ayrıca eski Devlet Hastanesi arazisi üzerinde çalışmaları devam eden üniversite kampüsünde binaların yükselmeye başlamasıyla birlikte ilçeye çeşitli branşlarda fakülte kazandırmak için girişimlerde bulunacaklarını ifade etti.

Tersanelerle ilgili bugün Deniz Ticaret Odası Batı Karadeniz Bölgesi Yönetim Kurulu Başkanı İrfan Erdem’in ev sahipliğinde, Zonguldak Valisi Mustafa Tutulmaz’ın da katıldığı toplantının oldukça verimli geçtiğini ifade eden Milletvekili Türkmen; Ereğli’deki tersanelerin canlandırılması ve buna paralel olarak istihdam sayısının arttırılması yönündeki çalışmalarının devam ettiğini söyledi.

Kdz. Ereğli ilçe merkezine modern bir PTT binası kazandırıldığını belirterek, ilçe halkına hayırlı olması temennisinde bulunan Türkmen; uzun süredir tüm işlemlerin yapıldığı ve yeni binanın açılmasıyla birlikte sadece kargo hizmeti veren PTT binasına personel alımı konusunu da kısa sürede çözüme kavuşturacaklarını kaydetti.

AK Parti İlçe Teşkilatına gerçekleştirdikleri ziyaretlerinden dolayı Milletvekillerine teşekkür eden İlçe Başkanı Saffet Bozkurt, belde ve köyleriyle birlikte Ereğli halkı adına dile getirdikleri taleplerin takipçisi olacaklarını vurguladı.

EMNİYET ZİYARETİ

Daha sonra İlçe Emniyet Müdürü Hakan Çelik’i ziyaret eden Milletvekilleri, İl ve İlçe Başkanı ile parti yöneticileri; güvenlik güçlerinin halkın güveni ve huzuru için önemine vurgu yaptılar.

Emniyet Müdürü Çelik, sorumluluk bölgelerinde meydana gelen olayları anında müdahale ederek kısa sürede sonuçlandırdıklarını belirtirken; Milletvekili Türkmen ise pandemi dolayısıyla mesailerini daha yoğun bir şekilde geçiren emniyet mensuplarına özverili çalışmalarından dolayı teşekkür etti. 

Güncelleme Tarihi: 14 Ocak 2021, 17:55
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner44

banner41

banner47

banner45

banner46

banner48