Başkan Posbıyık gurbetçilerle buluştu...

“8 AĞUSTOS’TA GURBETÇİLER GECESİ DÜZENLEYECEĞİZ”

Başkan Posbıyık gurbetçilerle buluştu...

Kdz. Ereğli Belediye Başkanı Halil Posbıyık, Almanya’da gurbetçilerle bir araya geldi “8 Ağustos’ta Kurban Bayramı’ndan hemen sonra büyük bir Gurbetçiler Gecesi düzenleyeceğiz. Sizleri davet ediyorum” dedi.

Kdz. Ereğli Belediye Başkanı Halil Posbıyık, merkezi Almanya’da bulunan Almanya Ormanlılar Derneği’nin düzenlediği ‘Eğitim ve Yardımlaşma Şenliği’ne katılarak gurbetçilerle bir araya geldi.

Almanya Gelsenkirchen şehrinde düzenlenen programa Almanya’daki bir çok gurbetçi katıldı, Başkan Posbıyık hemşerileriyle yakından ilgilendi.

GURBETÇİLER EREĞLİ’DE BULUŞACAK

Başkan Posbıyık, Almanya’da yaşayan gurbetçilerin birlik ve beraberlik içinde bulunmalarını isteyerek “Burada Kdz. Ereğli’ye gönül veren derneklerin başkan ve yöneticileri ile Ereğli’nin farklı belde ve köylerini temsil eden Ereğlililerin heyecanını görmek beni mutlu etti. Zonguldak’tan, ilçelerden ve beldelerinden gelen hemşerilerimizin birbirlerine sımsıkı sarılması ve birlik beraberlik içerisinde olması bizim en büyük arzumuz” dedi.

Yaz döneminde Ereğli’ye gelecek gurbetçilere bir de müjde veren Başkan Posbıyık, “İzinlerinizi bu yıl düzenleyeceğimiz festival ve gurbetçiler gecesine göre ayarlayın. Temmuz’un başında yapacağımız festivalimizin ardından 8 Ağustos’ta, Kurban Bayramı’nın hemen ardından büyük bir 'Gurbetçiler Gecesi' düzenleyeceğiz. Şimdiden tüm hemşerilerimi davet ediyorum” diye konuştu.

Başkan Posbıyık, buluşmada hatıra fotoğrafları çektirdi.

Gündem

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner44

banner41

banner47

banner4

banner46

banner48