BAŞKAN POSBIYIK'TAN, AK PARTİ İLÇE BAŞKANI BOZKURT'A ZİYARET

BAŞKAN POSBIYIK'TAN, AK PARTİ İLÇE BAŞKANI BOZKURT'A ZİYARET

Kdz. Ereğli Belediye Başkanı Halil Posbıyık, partisinin Meclis üyeleri ile birlikte AK Parti İlçe Başkanı Saffet Bozkurt'a ‘iadeyi ziyaret’ gerçekleştirdi.

Göre yeni seçilen Bozkurt’a hayırlı olsun temennisinde bulunan Posbıyık, “Allah başarılı kılsın. Davamız, mücadelemiz bir. Ereğli’yi iyi noktaya getirmek için hep beraber el ele verip, inşallah güzel işler yapacağız. Mutlaka hepimiz birer partinin mensubuyuz ama özelde Ereğli halkının  rahat etmesi için, mutlu olması için bizler el ele çalışmak durumundayız. Partimiz, anlayışlarımız ayrı olmasına rağmen, ortak noktamız Ereğli meselesi.

Saffet Bey benim çok eski dostumdur, çok sevdiğim bir insandır. Ben şahidim ki Ereğli sevdalısıdır. Birçok ortak işlerimiz de oldu. Şamlar İlkokulunu hatırlıyorum. Ben belediye olarak bir şeyler yapmaya çalışıyorum. O da cebinden bir şeyler yapıyor. Ormanlı’da yaptıklarını kendi cebinden de harcayarak yaptıklarını biliyorum. Herkese yardım etmeye çalışan ama yardım ederken de reklamını yapmayan ilkeli bir arkadaşımızdır” diye konuştu.

POSBIYIK; “BİZİM BİZDEN BAŞKA DOSTUMUZ YOK”

İlçede pek çok sıkıntıların olduğunu, bazı yatırımların da Ereğli dışına taşındığını öne süren Posbıyık, şunları söyledi:

“Ereğli’de büyük sıkıntılar var. Bizim bizden başka dostumuz yok. Bizi nedense hep kıskanıyorlar. Ereğli’de bir demir çelik fabrikalarının kurulması, sanki herkes demir çelikten büyük paralar alıyor, büyük menfaatler gibi algılıyorlar ve Erdemir Ereğli’ye yetiyor gibi bir anlayıştan dolayı, devletten gelen bütün yatırımları, yardımları maalesef Zonguldak, Çaycuma, Devrek – ben çok açık konuşuyorum-oralara gönderiyorlar, bize bir şey göndermiyorlar.

POSBIYIK; "EREĞLİ'DE DEDİKODU BİR NUMARADIR"

2016 yılında gelen havuz, Kilimli’ye gitti. Ereğli’ye yapılacaktı, maalesef Kilimli’ye kaydırdılar. Bunun örneklerini çoğaltabiliriz. Ereğli hep mağdurları oynuyor. O bakımdan biz Ereğli’ye iyilik yapmak istiyorsak, bütün siyasi parti ilçe başkanları birbirimizi dinleyerek, doğruları anlatarak Ereğli’ye iyilik yapabileceğimize inanıyorum. Bunda da temel noktanın diyalog olması, iletişim olması gerekir diyorum. Farklı partilerden olabiliriz, herkes partisini çok sever sayar ama Ereğli sevdasının bunun önüne geçmesi lazım. Bütün ilçe başkanlarının birbiriyle diyalog, iletişim içinde –çünkü Ereğli’de maalesef üzüldüğüm tek nokta, dedikodu bir numaradır ve hep insanların arasını açmak için nifaklar vardır. O senin için şöyle dedi, o senin için böyle dedi. O gerilir ama hiç kimsenin birbirinden haberi yoktur. Halbuki o arada bir telefon açılsa karşılıklı doğrular öğrenilir.

O bakımdan diyaloğun ve iletişimin ön planda olduğu, birlik beraberlik içinde  hizmet etmek en büyük amacımız. Ben uzun yıllardan beri siyasetin içerisindeyim. Belli bir yaşa geldik. Tek amacım siyaset yapmadan Ereğli’ye faydalı olmak. Bunun için de bütün ilçe başkanlarımızla birlikte, milletvekillerimizle birlikte –gerçi milletvekillerimiz pek bize yardım etmiyor ama yine de onlar bizim büyüğümüz, seçilmiş insanlar, saygı duyuyoruz- hep beraber el ele vererek, Ereğli’yi inşallah iyi bir noktaya getireceğimize inanıyorum. Size, arkadaşlarınıza başarılar diyorum, Allah yolunuzu açık etsin.”

BOZKURT; "KİMSE AK PARTİ EREĞLİ İLÇE TEŞKİLATINA YÖN VEREMEZ"

İlçe Başkanı Saffet Bozkurt da, kendisine yapılan ziyaretin ‘onur verici’ bulduğunu ifade etti ve “Bizi ziyaret etmeniz bizi ziyadesiyle onurlandırmıştır. Siz Saffet Bozkurt’u tanıdığınızı ifade ettiniz. Bizim olduğumuz yerde hakkın ve adaletin dışında bir durumun söz konusu olmayacağını çok iyi biliyorsunuz. Temelinde hukuki meşruiyet olan, Ereğli’nin ortak menfaati olan her konuda biz elimizi taşın altına sokacağımızı ifade ettik. Bunun dışında bir durum kesinlikle bizim yönetimimizde,  AK parti grubunda olmayacaktır” dedi.  

Bozkurt sözlerine şöyle devam etti:

Biz kararlarımızı AK Parti ilçe teşkilatı olarak bağımsız, kimsenin etkisi altında kalmadan, yine belediye meclis gurubu olarak hiç kimsenin etkisi altında kalmadan, özgür, hür irademizle kararlarımızı veriyoruz. Bu konuda burada iradesini ortaya koyabilecek çok nitelikli arkadaşlarımız var. Bizim kimsenin etkisi altında kalmamız gibi bir durum söz konusu değil. Dediğimiz gibi Ereğli’nin ortak menfaatine olabilecek, temelinde hukuki meşruiyet olan her türlü tasarrufun yanındayız. Bu bugün sizin yaptığınız tasarruf olur, yarın başkası olur, bu noktada hiçbir şüpheniz olmasın.

Biz milletvekillerimizle beraber bir bütünüz. AK Parti İlçe Teşkilatı Milletvekillerinin dışında bir tasarruf üretemez. AK Parti İlçe Teşkilatı milletvekilleriyle beraber çalışmak durumundadır. Milletvekillerimiz de inşallah bundan sonraki süreçte bizlerle beraber, Kdz. Ereğli ilçe  teşkilatı olarak,  Ereğli’nin menfaati noktasında her türlü tasarrufu yapacaklarından eminim.  Biz bu noktada en azından bunun mücadelesini fazlasıyla vereceğiz. Bundan hiç şüpheniz olmasın. Bu noktada taşın altına elimizi sokacağız, kafamızı sokacağız, her noktada Ereğli için mücadelemizi yürüteceğiz. Siyaset olmazsa olmazımız değil, illa siyasetin içinde olacağız diye kendimizden taviz verecek durumda da değiliz. Bu noktada Ereğli’nin her türlü engeli aşması noktasında elimizden gelen çabayı sergileyeceğiz. Tüm arkadaşlarımız da bunu böyle bilsin.  Bu noktada kimsenin şüphesi olmasın, kimse AK Parti Ereğli İlçe Teşkilatına yön veremez, AK Parti Ereğli İlçe Teşkilatı ve Belediye Grubu, kendi tasarruflarını yürütebilecek nitelikte kaliteli insanlardan oluşmakta. Ereğli’nin ortak menfaatleri için, hukuki meşruiyet temelinde her türlü tasarrufta Ereğli’nin yanındayız, sizlerin yanındayız.

Güncelleme Tarihi: 03 Kasım 2020, 17:55
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner44

banner41

banner47

banner45

banner46

banner48