Başkan Uysal: Mecliste bir engelli olmalı

Başkan Uysal: Engellilere pozitif ayrımcılığımız devam edecek

Başkan Uysal: Mecliste bir engelli olmalı

Kdz. Ereğli Belediyesi, 3 Aralık Dünya Engelliler Günü dolayısıyla ilçedeki engelliler ve aileleriyle bir araya geldi. Başkan Uysal, ilçedeki engellilere yönelik pozitif ayrımcılığın süreceğini vurgulayarak engelleri kaldırmaya devam edeceklerini ifade etti.  

Belediye Düğün Salonu’nda gerçekleştirilen etkinliğe, Karadeniz Bölge ve Garnizon Komutanı Tuğamiral Cemal Özden Yazıcıoğlu, Fiziksel Engelliler Derneği Başkanı İsmail Şentürk, Belediye Başkan Yardımcıları, Kaymakamlık ve Belediyenin Daire Müdürleri, Özel Rehabilitasyon Merkezleri yöneticileri, öğretmenleri, engelliler ve aileleri katıldı. 

Başkan Uysal’ın göreve geldikten bu yana sürekli engellilere destek olduğunu ve engelliler için yaptığı çalışmalara müteşekkir olduklarını belirten Fiziksel Engelliler Derneği Başkanı İsmail Şentürk, ilçenin engelliler konusunda daha iyi yerlere geleceğine inandıklarını ifade etti. 

Engellilere pozitif ayrımcılık uygulamaya devam edeceklerini hatırlatan Başkan Uysal, konuşmasında şu ifadelere yerdi:  

“Bizler engelli aileleri ve onların sorunlarını biliyoruz. Onlar toplumda biz varız mesajı veriyor, bizler de onların yanındayız.

Hayatlarını kolaylaştırmak, ihtiyaçlarını karşılamak için söz verdik. Bugüne kadar bu yönde önemli çalışmalar yaptık ama asla yeterli görmedik. Bizler beraber, birlikte büyük bir aileyiz. Çalışmalarını her şeye rağmen büyük bir başarı ile yürüten Engelliler Derneği Başkanımız ve Rehabilitasyon merkezleri yönetici ve eğitmenlerine teşekkür ediyorum.

Arzum o dur ki yeni dönemde belediye bünyesinde engellilere ve ilçede onların hayatını kolaylaştırma adına belediyeden bir bütçe hazırlanmalı ve Rehabilitasyon ve engellilerle ilgilenen bir meclis üyesi mutlaka olmalı.”

Daha sonra engelliler çeşitli oyunlarla ve müzikle dans gösterileriyle eğlenerek günlerini kutladı.

Güncelleme Tarihi: 04 Aralık 2018, 20:45
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner44

banner41

banner47

banner45

banner46

banner48