BEN HİÇBİRŞEYDEN KORKMUYORUM!...

AK Parti'den istifa eden Kdz.Ereğli Belediye Başkanı Uysal'dan çarpıcı açıklamalar.

BEN HİÇBİRŞEYDEN KORKMUYORUM!...

AK Parti'den önceki gün istifa eden Kdz.Ereğli Belediye Başkanı Hüseyin Uysal, GMİS Armutçuk Şubesi'nin genel kurulunda konuştu.
Uysal "Buraya gelmemem için telefonla tavsiyede bulundular. Ben dinlemedim. Benim sokağa çıkacak yüzüm de cesaretim de var. Biraz önce geldim, hepinizle yanak yanağa geldim. Öyle vebalı bir yüzüm de yok. Bunu da sizlerle paylaşmak istedim. Her ortamda ömrüm boyunca sizlerin arasında olmaya devam edeceğim. Çünkü tedirgin etmek, korkutmak gibi. Arafat’ın sözleri var bu konularda. Zafer öldürdüklerinle değil, korkuttuklarınla kazanılır. Ben hiçbir şeyden korkmuyorum"


İLÇEMİZ MADEN ŞEHRİ

Uysal, konuşmasında şu ifadelere yer verdi:  “Bizim ilçemiz, bizim ilimiz maden şehri. Türkiye’nin en çok maden şehidi veren ilçesiyiz. Bu yüzden bizim o kardeşlerimize bir vefa borcumuz vardır. Öncelikle bir şehrin tanıtımında en önemli olay, ister turizm, ister tanıtım olsun, gelen giden çok olsun istiyorsanız tarihi kimliğine sahip çıkacaksınız. Bizim kömürümüz var. 1829 yılında Uzun Mehmet’imiz buldu kömürü. Bizlere dışarıda ‘Sizler Uzun Mehmet’in torunu musunuz?’ diyorlar. Biz de ‘Evet,biz madenci şehriyiz,  Uzun Mehmet’in torunlarıyız’ diyoruz.  

ÇALIŞMALARI ANLATTI

Peki ne yaptık, Uzun Mehmet Anıtı, sizlerin de bildiği gibi Kasım ayında Uzun Mehmet’i anma törenlerinde mavi bir su deposu, yanında bir fener, saygı duruşu yapıyorduk.  Bizler Uzun Mehmet Anıtı’nı baştan aşağı yeniledik. Su deposunu aşağı aldık. Çocukken arabaların devrildiğini duyardık. Bizim köyümüzden de Alaplı’dan da madene gidenler vardı. Köseağzı yolunu yeniledik, 5 kilometre kısalttık. Daha emniyetli oldu. Kaza olmaması için bütün şehrimize oto bariyerler yaptık. Şoför o yoldan giderken güvenli hissediyor.  

"EN ÖNEMLİ YERLEŞİM YERİMİZ ARMUTÇUK"

O yoldan Kandilli’ye giden iki bin işçi gidiyor. Eskiden on beş bin işçi gidiyordu.  Gökme Köprüsünde yılda 12 araç aşağı gidiyordu. Köprüyü yaptık, inşallah Allah daha nicelerini nasip eder diyoruz. En sonunda sahilde dernek binası yaptık Maden şehitleri için. İnnşallah üye sayısı artmaz, orası madenci evine dönüşür.  Bizim en önemli yerleşim yerimiz Armutçuk, orayı göz ardı etmek mümkün değil.   "GELMEMEM İÇİN TELEFONLA TAVSİYEDE BULUNDULAR"

Ben özellikle konuşmayacaktım. Dün akşam geçen bazı şeyleri de paylaşmadan geçemeyeceğim. Buraya gelmemem için telefonla tavsiyede bulundular. Ben dinledim. Benim sokağa çıkacak yüzüm de cesaretim de var. Biraz önce geldim, hepinizle yanak yanağa geldim. Öyle vebalı bir yüzüm de yok. Bunu da sizlerle paylaşmak istedim. Her ortamda ömrüm boyunca sizlerin arasında olmaya devam edeceğim. Çünkü tedirgin etmek, korkutmak gibi… Arafat’ın sözleri var bu konularda. Zafer öldürdüklerinle değil, korkuttuklarınla kazanılır. Ben hiçbir şeyden korkmuyorum. Hepinize saygılar sunuyorum”

Haber Merkezi

Güncelleme Tarihi: 21 Ocak 2019, 00:28
YORUM EKLE
YORUMLAR
enigma
enigma - 3 yıl Önce

korksan ne korkmasan ne? sokağa çıkacak yüzün olsa ne olmasa ne? başkanlıkta son demlerini yaşayan kişinin çaresiz sözleri...

Naci çiv
Naci çiv - 3 yıl Önce

Helal Başkanım DEVAM

Rasim yavuz
Rasim yavuz - 3 yıl Önce

Bende ak partinin adamıyım ama uysal 'dan ve hizmet 'lerinden utanıyorum olacağına çıkmasaydı o ne daha verimli insanlar vardı neden engel oluyor yakışmıyor herkes işini yapsın doğru hastaneye kardeşim sen güzel bir cerahat ve doktora in sen bize orda lazımsin kulandirma kendini seni bir hekim olarak seviyorum selam

SIRADAKİ HABER

banner5

banner41

banner47

banner4

banner46

banner48