'Bölgenin gözbebeği olacak'

“Bölgenin gözbebeği olacak”

'Bölgenin gözbebeği olacak'

Zonguldak’ın Ereğli ilçesi Milliyetçi Hareket Partisi Karadeniz Ereğli İlçe Başkanı Rahman Demirtürk ve Yönetim Kurul Üyeleri, Echomar Hastanesi Yönetim Kurulu Başkanı Alp Demir Zorlu’yu ziyaret etti. Yeni yapılan hastane binasını gezen Demirtürk, bu yatırımın mutlaka desteklenmesi gerektiğini söyledi. Echomar Hastanesi Yönetim Kurulu Başkanı Alp Demir Zorlu ise, “MHP’nin gerçekleştirmiş olduğu ziyaretten duyduğu memnuniyeti dile getirdi.
Yakın zamanda Echomar Hastanesi bünyesinde hizmete başlayacak olan ek binada incelemelerde bulunan Demirtürk ve üyeler, Echomar Hastanesi Yönetim Kurulu Başkanı Zorlu tarafından bilgilendirildi.
MHP İlçe Başkanı Demirtürk, beraberinde Yönetim Kurulu Üyeleri ile Echomar Hastanesi Yönetim Kurulu Başkanı Alp Demir Zorlu ile makamında bir araya geldi. Demirtürk ve Zorlu, burada gazetecilere değerlendirmede bulundular.
MHP İlçe Başkanı Demirtürk ziyarete ilişkin yaptığı açıklamada,
“Biz MHP olarak göreve geldiğimiz günden bu yana Kurumları ziyaret ediyoruz. Kurumlar hakkında bilgi ediniyoruz. Bize düşen bir görev var mı, bize ne düşüyor nasıl yardımcı olabiliriz soruyoruz. Yatırımlar dolayısıyla yatırımcımızı kutluyoruz. İnsanlara iş imkânı sağlamak kolay bir iş değil. İşveren olmak da kolay değil. Rızkı veren Allah’tır ama buna da birilerinin vesile olması gerekiyor. Vesile olanlardan biri de sizsiniz. Bu kurumun bir an önce hizmete açılmasını diliyoruz. İnşallah hastalarımıza katkı, Ereğli’mize fayda sağlamasını diliyoruz. Kurumların ayakta kalabilmesi adına hükümetin, yetkililerin de katkı sağlaması gerekir. Burada bir sürü insana ekmek veriyorsunuz. Ufak tefek eksikler olabilir, bunların üstünde durmamak gerekir. Eksiklikler giderilebilir ama kurumun en kısa zamanda açılmasından yana tavrımız var. Her zaman bu tür kurumlara sahip çıkılması gerektiğini düşünüyoruz.
Bizim programımız Karadeniz Ereğli’ye ne katabiliriz şeklinde. Karadeniz Ereğli’de 175 bin nüfus var. Böyle bir yerde insanlara iş imkanı sağlamak kolay değil, Bürokrasiyi hızlandırmak gerekir. İnsanları yormadan hızlandırırsanız yatırımları devam eder. Hizmet yolunda insanları bıktırırsanız, küstürürsünüz. Yatırımcının önünün açılması lazım. Biz MHP olarak kim bu Karadeniz Ereğli’ye bir çivi çakarsa ondan Allah Razı olsun, kim önünü keserse Allah onu bildiği gibi yapsın diyoruz. Niye diyoruz bunu?”
DEMİRTÜRK: “HEM EKONOMİK HEM DE HİZMET ANLAMINDA SIKINTIYA DÜŞECEKLER…”
“Karadeniz Ereğli Zonguldak’a bakıyor, Karadeniz Ereğli hala üvey evlat muamelesi görüyorsa, son günlerde büyükşehir, bütün şehirle beraber ilçenin çok şey kaybedeceğini düşünüyoruz. Bunu MHP olarak biz söylüyoruz. Söylediğimizde haklı çıktığımız ortada. Yirmi gün önce Ankara’ya gittik, vekiller yok böyle bir şey dediler. On gün sonra böyle bir şeyin olduğunu duyuyoruz. MHP bunu 9. ayda söylemişti. Söylediğimizde haklı olduğumuzu düşünüyoruz, Karadeniz Ereğli halkının uyanmasını istiyoruz. Karadeniz Ereğli’de Ormanlı’nın, Kandilli’nin, Gümeli’nin, Gülüç’ün kapatılmasını istemiyoruz. Köylerimizin mahalleye dönmesini de istemiyoruz. Hem ekonomik anlamda sıkıntıya düşecekler, hem de hizmet anlamında sıkıntı yaşanacak. Bu anlamda tüm bürokrasiyi ziyaret ettik. Edemediğimiz yerlere de zaman buldukça gitmeye çalışıyoruz. Karadeniz Ereğli’nin menfaatlerinde birlikte yürümeyi taahhüt ediyoruz.
Türkiye’nin ekonomik manada ciddi sıkıntıları var. Burada bir işveren olarak yaptığınız hizmet takdire şayan olmalı. Bugün insanlara ekmek vermek için uğraşan kurumların çoğalması gerektiğini düşünüyoruz. Bunu yapacak yüz tane iş adamı çıksa, bir dünya insana iş vermiş olur. İşveren bizim için önemli, işçi de bizim için önemli. Karadeniz Ereğli’ye yatırım yapılıyor, Ereğli’ye kim yatırım yapıyorsa, teşvik edilmeli, takdir edilmeli. MHP üzerine ne düşüyorsa, elini değil, ruhunu, bedenini koymaya hazır olduğunu, MHP’ye düşen bir şey varsa yanlarında olacağımızı söylüyoruz.”
“KARADENİZ EREĞLİ BELEDİYESİNE DE TALİBİZ…”
Biz Karadeniz Ereğli Belediyesi’ne de talibiz. Esnafın ekonomik sıkıntılarını biliyoruz. Esnafın önünün açılması gerektiğini, Ereğli’nin önünün açılması gerektiğini düşünüyoruz.
ZORLU : “HEM KALİTELİ SAĞLIK HİZMETİ HEM DE İSTİHDAM…”
Echomar Hastaneleri Yönetim Kurulu Başkanı Alp Demir Zorlu ise ziyaretten duyduğu memnuniyeti dilke getirdi. Zorlu konuşmasında ayrıca şu görüşlere yer verdi;
Ziyaretiniz için teşekkür ederim. Bir yıl önce yoğun bir çalışma temposu içine girerek ek binamızı bitirdik. Bu ek bina ilave yüz civarında bir istihdam sağlayacak. Yapılmayan sağlık hizmetlerinin yapılır hale gelmesi ayrı bir konu. Şehrimize bizim de katkımız olduysa ne mutlu. Bizim gayretlerimiz, bürokratlarımızın önümüzü açmasıyla inşallah kısa zamanda devreye girecektir. Şehre hem kaliteli sağlık hizmeti getirmesi açısından, hem de istihdam sağlaması açısından inşallah hayırlı olur.
Hepimiz bu şehirde yaşıyoruz. İstihdam sağlamak önemli. Yatırımcının gayret içinde olması önemli ama sizler gibi insanların bizi ziyaret etmesi bizi teşvik ediyor, sivil toplum kuruluşlarının, siyasi partilerin arkamızda olması bize güç veriyor. Bu yüzden sizin ziyaretiniz bizim için çok değerli. İnşallah çalışmalarımız bundan sonra da birlik beraberlik içinde devam eder.
Karadeniz Ereğli’ye 2006’da geldim. O günlerde insanlar daha pozitifti. Belki Türkiye ortalaması böyle ama Karadeniz Ereğli daha güzel günler yaşadığı için insanlar çok etkilendi. İnşaatın bitmesiyle birlikte, iş talebi çok fazla. Üniversite mezunu kişiler en vasıfsız işlere bile talip oluyor. Biz yakıştıramıyoruz. İnsanlar artık diplomadan geçmiş, geçim derdine düşmüşler. İşsizlik çözülürse bu şehre yeniden moral da gelir, motivasyon da gelir. Hepimiz aynı gemideyiz. Birimizin işi iyiyken, diğerlerinin kötü olması diye bir şey olmaz. Esnafın hepsinin işi olacak ki birbirine faydası olsun. Özellikle yerel firmaların desteklenmesi çok önemli. Kartel firmalar geliyor, günübirlik Karadeniz Ereğli’den alıp götürüyor. Üstün Erçelik’e binerdik, Demir Abi diye bir şoförümüz vardı, İstanbul’a bizi götürürdü. Güvenilir bir firmaydı. Büyük karteller yerel firmaların sayısını azaltıyor. Halkın da bilinçli olması lazım. Açılan işletmeye sahip çıkması lazım.” Dedi
HASTANEYİ GEZDİLER
Yapılan konuşmaların ardından MHP Karadeniz Ereğli İlçe Başkanı Rahman Demirtürk ve üyeler, Echomar Hastaneleri Yönetim Kurulu Başkanı Zorlu ve Genel Müdür Karatepe eşliğinde yeni yapılan hastane binasını gezdi.
Ziyaretin ardından gazetecilere yeni hastane binası hakkında da değerlendirmede bulundu. Demirtürk, “Ereğli Echomar Hastanesi yeni ek binasını da ziyaret ettik. Hastanemiz bölgenin gözbebeği olacak. Yapılan bu hizmetin bir an önce açılmasını temenni ediyoruz. Yetkililerin bir an önce mekanın açılması yönünde, bürokratik engeller var ise bu engellerin bir an önce aşılması yönünde yardımcı olmalarını istiyoruz. Çünkü Echomar Hastanemizi gezdik, gördük ki bu hastanemiz bölgemizin göz bebeği olacak. Emeği geçen herkese teşekkür ediyorum. Hayırlı, uğurlu olsun“ dedi.
Yapılan ziyarete MHP Karadeniz Ereğli İlçe Başkanı Rahman Demirtürk ve Yönetim Kurul Üyelerinin yanı sıra Echomar Hastaneleri Yönetim Kurulu Başkanı Alp Demir Zorlu ve Genel Müdür Kaya Karatepe’de katılarak bilgi verdi. gezinin ardından sona erdi.

haber

 

 

Güncelleme Tarihi: 06 Ocak 2018, 13:34
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner5

banner41

banner47

banner4

banner46

banner48