Bütçe komisyonu yarine ertelendi

Bütçe komisyonu yarine ertelendi

Bütçe komisyonu yarine ertelendi

Zonguldakın Ereğli ilçesi Belediye Meclisinin 2017 Ekim ayı ikinci oturumunda borçlanmaya ilişkin 4 madde görüşülmedi.
Kdz. Ereğli Belediye Başkanı Hüseyin Uysal başkanlığında AKM Nikah Salonunda gerçekleştirilen meclis toplantısı meclis üyelerinin yoklaması ile başladı. Toplantıda Süleymanlar Mahallesi ada 5, parsel 36-39-198-253-255 ve 256da kayıtlı taşınmazların 08.06.2017 tarih ve 2017-10/116 sayılı karar ile yapılan plan değişikliğine askı müddeti içerisinde Karadeniz Bölge Komutanlığı tarafından yapılan itiraza ilişkin İmar Komisyonu raporu görüşüldü.
Komisyonun itirazı oy birliği ile reddettiği açıklanırken, raporda şu ifadelere yer verildi;
Söz konusu plan değişikliğinin son şekliyle imar planına işlenmiş olduğu, on metrelik yolun 12 metreye genişletilmesinden kaynaklanan iki metrelik kısmın yolun kuzey istikametindeki park alanından karşılanabileceği, askeri güvenlik bölgesi sınırlarının kentin imar planlarına işlenmesine gerek olmayıp, kadastral paftalar üstüne işlenmesinin gerçekleştirildiği, değişikliğe konu imar adasını çevreleyen 10 metrelik yolun 02.07.2012 tasdik tarihli meri imar planında mevcut olduğu ve değişikliğinin yapılmadığı, plan değişikliğinin plan fonksiyonu değişikliğine yönelik olup uygulama yapılacak yükseköğretim tesis alanının NATO Akaryakıt boru hattından ayrı olduğu dolayısıyla plan notu eklenmesinin gerekli olmadığı, söz konusu imar planı değişikliğinin 3194 sayılı İmar Kanunu ve Mekansal Planlar Yapım Yönetmeliği hükümleri doğrultusunda üstün kamu yararı gözetilerek yapıldığı görüldüğünden itirazın reddedilmesi komisyonumuzca oy birliğiyle reddedilmiştir.
Komisyon raporu Belediye Meclisi tarafından da oy birliğiyle reddedildi. Gündemde yer alan ve Kdz. Ereğli Belediye Başkanına Kent Meydanına cami, Göztepe Köprüsü, Elmatepe Mahallesine üst geçit ve Kışla Mahallesine yarı olimpik yüzme havuzu yapılması için toplamda 78,5 milyon TL borçlanma yetkisi verilmesini öngören 4 madde görüşülmedi. Söz konusu maddelerin görüşülmesi için meclis yarın bir kez daha toplanacak.

haber

Güncelleme Tarihi: 05 Ekim 2017, 11:10
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner44

banner41

banner47

banner4

banner46

banner48