Çalışma sürüyor, hedef bu yıl 60 bin ton asfalt

Çalışma Sürüyor, Hedef Bu Yıl 60 Bin Ton Asfalt

Çalışma sürüyor, hedef bu yıl 60 bin ton asfalt

Kdz. Ereğli Belediyesi’nin başlattığı 2017 yılı asfalt çalışmaları kapsamında alt yapıları tamamlanan 125 kilometrelik yol ağına 60 bin ton sıcak asfalt, 70 bin metrekarelik alanda da emülsiyon asfalt dökülüyor.
Sarıkorkmaz, ve Uzunçayır Mahallesi devam eden asfalt çalışmaları ile menfez çalışmalarını ve dere ıslahlarını Belediye Başkan Yardımcısı Hüseyin Ağlar, Fen İşleri Müdürü Oğuz Cömert ve Su ve Kanalizasyon İşleri Müdürü Deniz Koca ile birlikte inceleyen Belediye Başkanı Hüseyin Uysal, ilçenin 125 kilometrelik yol ağında alt yapı çalışmalarının bitmesinin ardından asfaltlama işinin sürdüğünü söyledi.

ASFALTTA ÖNCELİK ALT YAPISI BİTEN BÖLGELER

Başkan Uysal, “Bu yıl 60 bin ton sıcak asfalt,70 bin metrekarelik alanda ise emülsiyon asfalt çalışması yapılacak. Önceliği alt yapı çalışmaları bitirilen mahalle, cadde ve sokaklara veriyoruz. Halen ilçemizin bazı bölgelerinde yol bakım ve onarım çalışmalarımız da devam ediyor. Uzunçayır Mahallesi’nde de finişerli asfalt serimi başladı. Buradan sonra da Belen Yeni Mahalle ve Ömerli hattında çalışmalarımız başlayacak. İki ayrı ekibimiz de aralıksız çalışacak.”dedi.

KAVAKLIK’TA DERE ISLAH VE MENFEZ ÇALIŞMASI
Başkan Uysal gün içinde ayrıca Kavaklık Mahallesi Halka Pınar Sokakta belediyenin yaptığı dere ıslahları ve menfez yapımının bittiğini söylerken, Solak ayrımı mevkiindeki menfez çalışmalarının da sürdüğünü belirtti. Başkan Uysal, ayrıca Kabasakal Deresi ıslahı kapsamında dere tabanının betonlaştırması işlemini incelerken, dere ıslahının Devrek yol yarımına kadar süreceğini kaydetti.

OLASI FELAKETLERE KARŞI TEDBİRLERİMİZİ ALDIK
Sel baskını yaşanan Kavaklık ve Kepez bölgelerindeki menfez çalışmalarının sürdüğünü kaydeden Başkan Uysal, “2015 yılında yaşadığımız sel felaketinden dersler çıkardık. Gerek DSİ’nin yaptığı dere ıslahları, gerekse belediyemizin yaptığı menfez çalışmaları yıl sonuna kadar tamamlayarak olası felaketlere karşı tedbirimizi almış olacağız.“ dedi.

Güncelleme Tarihi: 30 Haziran 2017, 13:58
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner44

banner41

banner47

banner4

banner46

banner48