'ÇANAKKALE RUHU; BİLİNÇ VE SORUMLULUK GEREKTİRİR'

Kdz. Ereğli Ticaret ve Sanayi Odası Yönetim Kurulu Başkanı Sertan Yalçın, 18 Mart Çanakkale Zaferi’nin 103. yılı dolayısıyla bir mesaj yayımlayarak tüm şehitleri rahmetle andı, gazilere acil şifalar diledi.

'ÇANAKKALE RUHU; BİLİNÇ VE SORUMLULUK GEREKTİRİR'

Kdz. Ereğli Ticaret ve Sanayi Odası Yönetim Kurulu Başkanı Sertan Yalçın, 18 Mart Çanakkale Zaferi’nin 103. yılı dolayısıyla bir mesaj yayımlayarak tüm şehitleri rahmetle andı, gazilere acil şifalar diledi.

Yalçın’ın mesajı aynen şöyle;

Tarihin akışının değiştiği Çanakkale Deniz Zaferi, kahraman Türk milletinin askeri ile birlikte yazdığı gerçek bir destandır. Dönemin şartlarında adeta yok edilmek istenen milletimiz, 18 Mart 1915 tarihinde Çanakkale Deniz Zaferiyle tarih sahnesinde yerini koruyacağını ve Çanakkale’nin geçilmeyeceğini tüm dünyaya güçlü şekilde ilan etmiştir. Karadeniz Ereğli’miz de bu zaferde onlarcaşehit vermiştir.

Çanakkale Zaferi, Milli mücadelenin ilk ateşinin yakıldığı destandır. Milletimiz; vatan sevgisini, cesaretini, azmini, kahramanlığını ve hatta düşmandan bile esirgemediği merhametini burada tüm insanlığa göstermiştir.

Bu zafer,  aynı zamanda Millet olarak aramızdaki çekişmeleriyok edip birlik-beraberlik içerisinde hareket ettiğimiz zaman neleri başaracağımızın en somut göstergelerinden birisidir. İşte bu ‘Çanakkale ruhu bilinci ve sorumluluğuyla’, şehitlerimizin emanetine kararlılıkla sahip çıkarak, ülkemizi -başta ekonomi, olmak üzere- her anlamda en güçlü şekilde geleceğe taşıyacağımıza ve bu anlamda hepimize önemli görev düştüğüne inanıyorum.

Bu duygu ve düşüncelerle; 18 Mart Şehitleri Anma Günü ve Çanakkale Deniz Zaferinin 103. Yılında; baştaGazi Mustafa Kemal Atatürk olmak üzere, ebediyete intikal eden tüm kahramanlarımızı ve vatanı için canlarını veren tüm şehitlerimizi rahmetle, minnetle anıyor, gazilerimize şifalar diliyorum.

Saygılarımla,

Güncelleme Tarihi: 16 Mart 2018, 12:30
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner5

banner41

banner47

banner4

banner46

banner48