Cankurtaran 50 Boğulma Olayına Müdahale Etti.

Cankurtaran 50 Boğulma Olayına Müdahale Etti.

Cankurtaran 50 Boğulma Olayına Müdahale Etti.

ZONGULDAK - Zonguldakın Ereğli ilçesinde, son bir ayda 50 kişinin boğulmaktan kurtarıldığı bildirildi.

Yaz aylarında yerli ve yabancı birçok turisti ağırlayan sahil şeridinde görevli Ereğli Belediyesi İtfaiye Müdürlüğüne bağlı cankurtaran ekipleri, son 30 günde 50 boğulma olayına müdahale etti.

Ereğli Belediye Başkanı Hüseyin Uysal, AA muhabirine yaptığı açıklamada, 9 gözetleme kulesinde 15 cankurtaranın yanı sıra jet-ski ve bot ile yaşanabilecek olumsuzluklara anında müdahale edildiğini söyledi.

Türkiyenin pek çok bölgesinin yanı sıra Almanya, Hollanda, Fransa, Belçika, Rusya, İsviçre, Japonya ve Çinden gelen Türk vatandaşları ağırladıklarını belirten Uysal, Yaz ayının gelmesiyle gerek yurt dışı gerekse yurt içinden gelen misafirlerimiz ilçe nüfusunu ciddi oranda arttırıyor. Karadeniz bölgesinin en önemli yerleşim yerlerinden biri olan Ereğlide iki ilçe arasındaki sahil şeridi özellikle de hafta sonları binlerce kişiyi ağırlıyor. diye konuştu.

İki ilçe arasındaki sahil şeridinin bir bölümünün belediyeye devir edilmesiyle yeni bir düzenlemeye gittiklerini anlatan Uysal, şöyle konuştu:

Bu doğrultuda çalışmalarımıza başladık. 1,5 kilometrelik alanda 9 gözetleme kulesi kurduk. 15 cankurtaranın yanı sıra yeni alınan jet-ski ve deniz motoru ile yaşanabilecek olumsuzluklara anında müdahale edilmesini sağladık. Binlerce kişinin doldurduğu Ereğli-Alaplı karayolundaki 1,5 kilometrelik sahil şeridinde, 30 günde 50 boğulma olayına müdahale edildi. Sorumluluk bölgemizde gerekli tüm önlemleri alıyoruz. Ancak tüm uyarılarımıza rağmen bazı vatandaşlarımızın dikkatsiz olduğunu görüyoruz.

Uysal, üzücü bir olay yaşanmadığına sevindiklerini dile getirerek, vatandaşların görevlilerin uyarılarını dikkate alması gerektiğini sözlerine ekledi.

haber

haber

haber

haber

haber

haber

Güncelleme Tarihi: 11 Temmuz 2017, 14:00
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner5

banner41

banner47

banner45

banner46

banner48