Çocuk Meclisi seçimleri başladı

Çocuk Meclisi seçimleri başladı

Çocuk Meclisi seçimleri başladı

Karadeniz Ereğli Belediyesi ve İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü ortaklığında Kdz. Ereğli Belediyesi Sosyal Yardım İşleri Müdürlüğü bünyesinde gerçekleştirilen Karadeniz Ereğli Belediyesi Çocuk Meclisi seçimleri başladı. Çocuk Meclisi seçimlerinin ilki İsmet İnönü Ortaokulu’nda yapıldı.
İlçe Milli Eğitim Şube Müdürü Sedat Akdeniz, Okul Müdürü Zuhal Efe, okul öğretmen ve öğrencilerinin katılımı ile okul salonunda saygı duruşu ve İstiklal Marşı ile başlayan programda öğretmen, öğrenciler ve velilerle gurur duyduğunu belirten Kdz. Ereğli Belediye Başkanı Hüseyin Uysal yaptığı konuşmada “Sizler bizim geleceğimizsiniz. Bizlerin amacı sizlere yaşanabilir bir şehir bırakmak. Özgüvenli ve kendine güvenen bir toplum ayakta kalabilir. Kendinize güvenin, hayal edin ve özgüveninizi hiç kaybetmeyin.” ifadelerine yer verdi.
Okul Müdürü Zuhal Efe de konuşmasında çocuk meclisi seçimlerinin yapılmasında okullarının tercih edilmesinden dolayı mutluluk duyduklarını söyledi.
Adayların arkadaşlarına hitap ettiği ve Başkan Uysal’ın temsili oyuyla başlayan, 5 adayın yarıştığı meclis seçimlerinde İsmet İnönü Ortaokulu Çocuk Meclisi Başkanlığına 8/C sınıfı öğrencisi Eren Berber ve 8/B sınıfı öğrencisi Ayşenur Şen seçildi.

Haber Merkezi

Güncelleme Tarihi: 20 Kasım 2018, 19:13
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner5

banner41

banner47

banner4

banner46

banner48