ÇORUMLUOĞLU, “GELİŞEN DÜNYA NEYİ İSTİYORSA ONU ÜRETMELİSİNİZ”

ÇORUMLUOĞLU, “GELİŞEN DÜNYA NEYİ İSTİYORSA ONU ÜRETMELİSİNİZ”

ÇORUMLUOĞLU, “GELİŞEN DÜNYA NEYİ İSTİYORSA ONU ÜRETMELİSİNİZ”

Karadeniz Ereğli Kaymakamı İsmail Çorumluoğlu, Karadeniz Ereğli Anadolu Lisesi TÜBİTAK 4006 sergisi açılışında öğrencilere seslendi. Ereğli Kaymakamı, “Hayatınızın her aşamasında üretmeye çalışın. Bizim ülke olarak üretmeye ihtiyacımız var” dedi.

Karadeniz Ereğli Anadolu Lisesi (KEAL) tarafından KEALFEST 2019 etkinlikleri kapsamında hazırlanan TÜBİTAK 4006 sergisinin açılışı dolayısıyla tören düzenlendi. Karadeniz Ereğli Anadolu Lisesi Spor Salonu’nda gerçekleştirilen serginin açılışına Karadeniz Ereğli Kaymakamı İsmail Çorumluoğlu, İlçe Milli Eğitim Müdürü İsmail Aksoy, KEAL Müdürü Ahmet Bal ve ilçedeki çeşitli eğitim kurumlarının idarecileri ve öğrenciler katıldı.

KEAL Müdürü Ahmet Bal, düzenlenen törende yaptığı konuşmada, okulun eğitime başladığı 1981 yılından beri gerek akademik eğitimi, gerekse hazırladığı ulusal ve uluslararası projelerle devamlı gündemde olmayı başardığını ifade ederek, “TÜBİTAK projesi de öğrencilerimizin neleri başarabileceğinin bir örneği ve göstergesi olacak. Burada 4006 kapsamında 30 projemiz var. Bunları öğrencilerimiz ve öğretmenlerimiz hazırladı. Projelerimizin bölgemize, ilçemize hayırlı uğurlu olmasını diliyorum” dedi.

ÇORUMLUOĞLU, “GELİŞEN DÜNYA NEYİ İSTİYORSA ONU ÜRETMELİSİNİZ”

Ereğli Kaymakamı İsmail Çorumluoğlu, okulların kapanması ile birlikte okul projelerini takip ettiklerini, çok başarılı işler yapıldığını belirterek, “Bu okulu daha önceki çalışmalarından biliyorum. Karadeniz Ereğli ve Zonguldak’ta isminden bahsettiren bir okul. Sizlerin gayretleriyle güzel çalışmalar ortaya çıkmıştır” dedi.

Çorumluoğlu, bu çalışmaların önemine vurgu yaptığı konuşmasına şöyle devam etti:

“Özellikle son yıllarda cep telefonu, bilgisayar, televizyon gibi alışkanlıklarla kendimiz üretmeye çok fazla vakit harcamıyoruz, üretilmişi tüketmeye vakit harcıyoruz. Ama bizim gençlerden istediğimiz yeni bir şeyler üretmeleri. Çünkü biz geleceğimizi sizlere emanet ediyoruz. Belki yıllar sonra burada konuşma yapan kaymakam şuradaki hazırundan çıkacak. Bir hakim, bir belediye başkanı buradaki çocuklardan çıkacak.

Onun için hayatınızın her aşamasında üretmeye çalışın. Bizim ülke olarak üretmeye ihtiyacımız var. Avrupa, Amerika, diğer kıtalardaki insanlar üretiyorlar. Biz biraz başka şeylere vakit ayırarak üretimden uzak duruyoruz. Bunu sadece üretimi arazide soğan üretmek değil, OSB’de bir makine üretmek değil, gelişen dünya neyi istiyorsa o alanda üretmelisiniz. Bu açıdan emeği geçen arkadaşlara teşekkür ediyorum. Sizlere güvendiğimi belirtmek istiyorum. Sizleri takip etmeye devam edeceğiz. ”

ÇEŞİTLİ TÜRDEN 30 ÇARPICI PROJE…

Konuşmaların ardından Kaymakam Çorumluoğlu, İlçe milli Eğitim Müdürü İsmail Aksoy, Okul Müdürü Ahmet Bal ve Proje Koordinatörü, Kimya Öğretmeni Feriha Yener TÜBİTAK 4006 proje sergisinin açılışını gerçekleştirdi.

Kaymakam ve beraberindeki protokol, okulun spor salonunda gerçekleştirilen sergide yer alan eserler hakkında öğrencilerden bilgi aldı, bazı deneylere katıldı. Sergide, elektronikten, tarım, biyoloji, kimya ve sözel içerikli 30 farklı proje yer aldı.

Çorumluoğlu ve beraberindekiler sergi salonunda önceden hazırlanan alanda hatıra fotoğrafı da çektirdi.

Haber Merkezi

Güncelleme Tarihi: 02 Mayıs 2019, 16:23
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner44

banner41

banner47

banner45

banner46

banner48