CUMHURİYET HALK EVLERİ, BİLGİSAYARI VE İNTERNETİ OLMAYAN ÇOCUKLARA AÇILDI

CUMHURİYET HALK EVLERİ, BİLGİSAYARI VE İNTERNETİ OLMAYAN ÇOCUKLARA AÇILDI

Kdz. Ereğli Belediyesi, bilgisayarı ve interneti olmayan öğrencilerin uzaktan eğitimden yararlanabilmeleri için Cumhuriyet Halk Evleri’ndeki bilgisayar sınıflarını yeniden düzenleyerek öğrencilere açtı.

Kdz. Ereğli Belediyesi, uzaktan eğitime katkı vermek için Cumhuriyet Halk Evleri’ndeki bilgisayar sınıflarını, bilgisayarı ve interneti olmayan çocuklara tahsis etti.

Belediye Başkanı Halil Posbıyık’ın talimatıyla, Kepez ve Murtaza mahallelerinde bulunan Cumhuriyet Halk Evleri’ndeki bilgisayar sınıfları ile 26 bilgisayar, öğrencilerin hizmetine açıldı.

Tableti, internet erişimi ve bilgisayarı olmayan çocuklar bu sınıflarda derslerini takip edebilecekler.

Sosyal mesafe ve hijyen kuralları doğrultusunda hizmet verecek sınıflardan yararlanmak isteyen öğrenciler için telefonlarla kayıt alınacak. Başvuruların ardından çalışma saatleri düzenlenerek öğrencilere bildirilecek.

Böylece Ereğli’deki öğrencilerin, Milli Eğitim Bakanlığı Eğitim Ağı (EBA) üzerinden sürdürülen uzaktan eğitime katılımı desteklenmiş olacak.

Öğrenci ve veliler, Kepez Cumhuriyet Halk evi için (0 372) 319 07 15 ve Murtaza Cumhuriyet Halk evi için (0 372) 316 24 60 numaralı telefondan iletişime geçerek kayıt yaptırabilecekler.

Güncelleme Tarihi: 05 Ekim 2020, 17:55
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner44

banner41

banner47

banner4

banner46

banner48