Cumhuriyet'in AB Projesi kabul edildi.

AB Projesi Hayata Geçiyor

Cumhuriyet'in AB Projesi  kabul edildi.

Zonguldakın Ereğli ilçesinde faaliyet gösteren Cumhuriyet Ortaokulu 2017 yılı Erasmus + Ana Eylem 1 Okul Eğitimi Hareketliliği (KA101) faaliyetleri kapsamında ortaokul düzeyinde öğrenme güçlüğü çeken öğrenciler ve üstün yetenekli zekalı öğrencilere yönelik bütünsel yaklaşım projesi kabul edildi.
Kdz. Ereğli Cumhuriyet Ortaokulunun 3 yıldır üzerinde çalıştığı ortaokul düzeyinde öğrenme güçlüğü çeken ve üstün yetenekli öğrencilerin eğitimi projesi ulusal ajans tarafından kabul edildi. Buna göre okulda görev yapan çeşitli branşlarda ki 10 öğretmen Kasım ayında İspanyaya, Mayıs ayında da yine 10 öğretmen Finlandiyaya giderek bu konuda çalışma yapan kurumları ziyaret edecek. Öğretmenler kendi okullarında yapılan programla orada yapılan programları yerinde göreceği ve eğitimde bu alanda mükemmeli yakalama çabası içerisinde olacakları ifade edildi. Kdz. Ereğli ilçesinde bir çok alanda başarı gösteren Cumhuriyet Ortaokulunun tek eksik yanı ise Avrupa birliği projelerinin olmamasıydı. Projenin kabul olması ile birlikte Cumhuriyet Ortaokulunda bu aşamada gerçekleşmiş olacak. Her birey özeldir ve bu şekilde eğitilmelidir bilinciyle hareket eden Cumhuriyet Ortaokulu, eğitimde kalitenin artmasını hedefliyor. Bu yıl personel hareketliliğinde ülke genelinde 113, Zonguldak ilinde ise sadece Cumhuriyet Ortaokulunun projesi kabul gördü.
Ülke genelinde 2017 yılı Erasmus+ Ana Eylem 1 Okul Eğitimi Personel Hareketliliği (KA101) Faaliyeti kapsamında sunulan proje tekliflerinin değerlendirme süreci tamamlanarak, Ulusal Ajansa sunulan 3 bin 500 proje teklifinden uygunluk kriterlerini taşıyanlar içerik değerlendirmesine alındı. Her biri en az iki bağımsız dış uzman tarafından değerlendirilen projelerden mevcut bütçe imkanları çerçevesinde, 113 proje teklifi (Ek-1) hibe desteği almaya hak kazandı. Cumhuriyet Ortaokuluda ortaokul düzeyinde öğrenme güçlüğü çeken öğrenciler ve üstün yetenekli zekâlı öğrencilere yönelik bütünsel yaklaşım projesi ile kabul gördü.

haber

haber

haber

haber

Güncelleme Tarihi: 09 Ağustos 2017, 11:00
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner5

banner41

banner47

banner4

banner46

banner48