Demokrat'ta Fatih Çakır dönemi

Demokrat'ta Fatih Çakır dönemi

Demokrat'ta Fatih Çakır dönemi

Karadeniz Ereğli'de 1987 yılından itibaren günlük yayınlanan Ereğli Demokrat Gazetesi Eski İmtiyaz Sahibi Yalçın Keleş ile İş Adamı ve Siyasetçi Mehmet Fatih Çakır arasında varılan anlaşma sonucunda el değiştirdi.
Ereğli Demokrat Gazetesi'nin 12 Eylül Perşembe günü yayınlanacak 9448. sayısı Mehmet Fatih Çakır'ın imtiyaz sahipliğinde çıkacak.
Satış işlemleriyle birlikte günlük matbuu olarak yayınlanan Demokrat gazetesi ve internet üzerinden ereglidemokratmedya.com adresi üzerinden yayın yapan haber sitesi Çakır'ın sahipliğinde yoluna devam edecek. Halen 92.4 frekansı üzerinden yayın yapan Demokrat FM Radyosu ise mevcut durumuyla yayınını sürdürecek.
 

KELEŞ: "DEMOKRAT EMİN ELLERDE"
Demokrat Gazetesi'nin devir işlemlerinin tamamlanması ardından açıklama yapan Eski İmtiyaz Sahibi Yalçın Keleş, Demokrat'ın Karadeniz Ereğli'de uzun yıllar (32 yıl) el değiştirmeyen tek gazete olduğunu belirterek, "Uzun bir süreç. 32 yıl boyunca bağımsız ve ilkeli bir habercilikle hizmet verdik. Bir fidan olarak başlamıştık. Bu gün bir çınar olarak yeğenim olarak gördüğüm Fatih Çakır'a devrediyorum. Devretmeyi de düşündüğüm isimlerin başındaydı kendisi. Bu yönüyle mutluyum. Aynı kararlılık ve devamlılıkla Sayın Çakır'ın Demokrat Gazetesi'ni daha da büyüteceğine inancım tamdır. Kendisine hayırlı olsun diyor, başarılar diliyorum. Demokrat yine emin ellerdedir" dedi.
 

ÇAKIR: "İSMİNE YAKIŞIR ŞEKİLDE DEVAM EDECEĞİZ"
Demokrat Gazetesi Yeni İmtiyaz Sahibi Mehmet Fatih Çakır da yaptığı kısa değerlendirmede,
Biz de Yalçın Ağabeyimizin teklifi üzerine gazetecilik sektörüne girme kararı aldık. Demokrat uzun yıllardır, hem siyasete girdiğimizde hem de daha önceden bildiğimiz bir yayın organıydı. Aldığımız bayrağı en üstte taşımanın gayreti içerisinde olacağız. İsmine yakışan, bu güne kadarki ilkeli bir duruşuna yakışan bir gazetecilikle Ereğli ve bölge halkına hizmet etmeye devam edeceğiz. Hayırlı olmasını diliyoruz, şahsımıza, camiamıza ve basın camiasına ve Ereğli'mize. Yayın anlayışımızda ve çizgimizde önemli bir değişiklik olmayacaktır. Zaten aynı ekiple yolumuza devam edeceğiz. Tekrar hayırlı olsun diyorum" ifadelerine yer verdi.
Çebi Grup olarak, İş Adamı ve Siyasetçi Mehmet Fatih Çakır’a başarılar diliyoruz.

Gündem

Güncelleme Tarihi: 12 Eylül 2019, 10:46
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner5

banner12

banner38

banner4

banner37

banner39