Dikkat Hacı adaylarına önemli duyuru

Dikkat Hacı adaylarına önemli duyuru

Dikkat Hacı adaylarına önemli duyuru

Zonguldak’ın Ereğli İlçesi ARTUR hac organizasyon acente sahibi Halil İbrahim Demirbaş, hac kuralarının 1 Şubat tarihinde çekileceğini, hacca gitmeyi hak kazanan hacı adayının da 5 Şubat Pazartesi günü de hac kaydını yaptırması gerektiğini kaydetti. Demirbaş ayrıca, kendilerini tercih etmek isteyen hacı adaylarının da daha önce kendi firması ile hacca giden hacılarla görüşerek gerekli bilgiyi alabileceklerini kaydetti.

Ereğli’ de uzun yıllardır ARTUR firması ile hacı adaylarını kutsal topraklara götüren ve bugüne kadar da verdiği hizmetten dolayı hacı adaylarının ilk tercihi olan ARTUR hac organizasyon acente sahibi Halil İbrahim Demirbaş, hacı kuralarının 1 Şubat Perşembe günü itibari ile çekileceğini ve hacı adaylarının hacca gidip gitmeyeceklerini aynı gün akşam saatlerinde internet üzerinden öğrenebileceklerini kaydetti. Demirbaş açıklamasında “Şimdi daha önce Diyanet işleri başkanlığı aracılığıyla müftülüklere müracaat eden hacı adaylarının kuraları 1 Şubat Perşembe günü çekilecek. 5 Şubat Pazartesi günü de kayıtlar başlayacak. 1 Şubat Perşembe günü herkes kendisine hac çıkıp çıkmadığını aynı gün akşam saatlerinde internet sitelerinden öğrenebilecek. Kendisine hac çıkan hacı adayları iki türlü karar verecek. Ya Diyanet İşleri Başkanlığı ile hacca gidecek, ya da A grubu seyahat acentesi ile hacca gidecek. Kayıtların başladığı gün seyahat acentelerine baş vurabilirler. Tabi kayıtlar başlamadan önce kişi kararını verip, görüşmesi gereken kişilerle görüşmesi gerekir. Tabi bizi tercih ederlerse de bizimle de görüşmeleri gerekiyor. 5 Şubat’ta hac için belgesini internette alabileceği gibi Diyanet ya da acente ile birlikte gideceğine dair o belgeyi alacak.  O belgeyi aldıktan sonra müftülük ya da acenteye müracaat edecek”

FİYATLAR BELİRLENDİ

ARTUR hac organizasyon acente sahibi Halil İbrahim Demirbaş, hac ücretlerinin kuurlan komisyon tarafından da belirlendiğini söylediği konuşmasında “Fiyatlar ise Diyanet işleri başkanlığı TÜRSAB Turizm ve Dış İşleri Bakanlığı’ndan kurulan bir hac koordinasyon kurulu var. Fiyatlar her sene bu kurulda belirleniyor. Geçen dönemki fiyatlar 12 bin 500 lira civarındaydı. Bu sene bu kurul fiyatı Suudi Arabistan Riyali bazında belirledi. Yani dört kişilik oda 15 bin 480 Suudi Arabistan riyali olarak bildirildi. Bu rakam diyanette de aynı, acentede de aynı. Ücretleri kurul belirliyor. 4 kişilik, 3 kişilik ve 2 kişilik odaların da fiyatları belirlenmiş oldu”

BİZİ HACCA GİDENLERE SORSUNLAR

Yıllardır bu işi yaptıklarını ve ARTUR acentesini, firmaları ile hacca giden hacılara sorarak bilgi alabileceklerini kaydeden ARTUR hac organizasyon acente sahibi Halil İbrahim Demirbaş, hac vazifesinde hacı adaylarının başında giden isimlerin de çok önemli olduğunu ifade etti. Demirbaş konuşmasında “Ben kendim Diyanet işleri başkanlığından emekli oldum. Müftülük şefi idim. Hacı işleri ile ilgili bu işi kurup en çok uğraşan bendim. O dönemlerde Diyanet işleri başkanlığı hac organizasyonunu özelleştirmeyi dönemlerde emekli olarak bu işi yapmaya başladım. Yani teşkilat kanunu çıkarken Diyanet işleri bu işi bırakmadı. Yüzde 40 ve yüzde 60 gibi oranlarla anlaşarak acentelerle de çalışıyor. Diyanet işleri başkanlığının organizesi ile. Bu iş tecrübe ister. Orada işin başında gidecek olan kişi çok önemli. Hacı adaylarının her biri ilk defa gidiyor. İlk defa gittikleri için güvenilir bir şekilde gitmelerinde fayda var. Ben yıllardır bu işi yapıyorum. 1983 yılından bu yana hacca gidip geliyorum. Beni ve firmamızı giden arkadaşlara sorarak gerekli bilgiyi alabilirler” dedi.

Güncelleme Tarihi: 30 Ocak 2018, 21:11
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner44

banner41

banner47

banner4

banner46

banner48