Ereğli Belediyesi kar ile mücadeleye hazır

Ereğli Belediyesi kar ile mücadeleye hazır

Ereğli Belediyesi kar ile mücadeleye hazır

Kdz. Ereğli Belediyesi, ilçeyi etkisi altına alması beklenen kar yağışına karşı her türlü hazırlığı tamamladı. 
Kdz. Ereğli Belediyesi kar yağışı ile mücadele için kriz masası oluşturdu. Stokta 1200 ton tuzu bulunan belediye, 16 iş makinesini de hazır bekletiyor. Diyaliz hastaları, hamile bayanlar ve acil hastalar ile ilgili gelecek ihbarlara karşı da gerekli hazırlıklar tamamlandı. Bu tür ihbarlara itfaiye ve zabıtaya ait 4x4 araçlarla müdahale edilecek, hastalar evlerinden alınıp tedavileri tamamlandıktan sonra tekrar evlerine bırakılacak.
İSTEKLER ‘ALO 153 ZABITA’YA
Fen İşleri Müdürlüğü’nün yanı sıra Su ve Kanalizasyon, İtfaiye, Temizlik İşleri, Zabıta, Ulaştırma ile İşletme ve İştirakler Müdürlüklerinin gerek araç, gerekse personelle kar yağışı ile mücadeleye hazır olduğunu belirten Kdz. Ereğli Belediye Başkanı Hüseyin Uysal,  “Halkımız her türlü istek ve şikâyetini ‘Alo 153 Zabıta’ hattına yapabilir. Tüm ihbarlar değerlendirilecek, sorun yaşanan bölgelere anında müdahale edilecek” dedi.
HASTALAR EVLERİNDEN ALINACAK
Başkan Uysal, gelecek ihbarlar dâhilinde İtfaiye ve Zabıta Müdürlüğü'ne ait 4x4 araçlarla diyaliz hastaları, hamile bayanlar ve acil hastaların evlerinden alınıp tedavileri tamamlandıktan sonra tekrar evlerine bırakılacağını da kaydetti.
16 İŞ MAKİNESİ HAZIR BEKLETİLİYOR
Kar yağışıyla mücadele kapsamında kullanılmak üzere bin 200 ton tuzun stoklandığını belirten Başkan Uysal, “Belediyemiz, ikisi aynı zamanda tuzlama yapabilen 4 kar küreme kamyonu, 1 adet kar küreme aracı, 9 adet JCB iş makinesi ve 2 greyderi olası kar yağışına karşı hazır bekletiyoruz” dedi.

Güncelleme Tarihi: 26 Aralık 2018, 17:58
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner44

banner41

banner47

banner4

banner46

banner48