Ereğli CHP'de karmaşa!

Ereğli CHP'de karmaşa!

Ereğli CHP'de karmaşa!

Karadeniz Ereğli’de CHP İlçe Başkanlığı için yapılan seçimde salt çoğunluk elde edilememesini değerlendiren İlçe Başkan Vekili Sevdekar Aras, Genel Merkezin görüşü doğrultusunda görevine devam ettiğini, Genel Merkezin konuya ilişkin yazısına göre durumun netleşeceğini söyledi.
CHP Karadeniz İlçe Başkanlığı için yönetim kurulu tarafından yapılan seçimde Nahide Ercan 7, Yıldıray Aslan 6, Sevdekar Aras 3 oy almış, bu durum itirazlara yol açmıştı.
Önceki İlçe Başkanı Sertan Ocakcı’nın Belediye Başkanlığı için istifasının ardından vekaleten görevi üstlenen Sevdekar Aras, Haber Merkezimize yaptığı açıklamada, seçim sonucuna ilişkin genel merkeze görüş sorduklarını belirtti. 
Genel Merkezin, Yönetimin salt çoğunluğunun elde edilememesi nedeniyle kendisine göreve devam etmesi talimatı verdiğini ifade eden Aras şöyle dedi:
“Genel Merkez, bu konuda bize bir yazı göndereceğini ifade etti. Bu yazıyla durum net olarak belli olacak. Seçim sonuçlanınca ben en çok oyu alan arkadaş lehine görevi bırakmak istedim ama salt çoğunluk itirazları yapılınca genel merkeze görüş sorduk. Genel merkez, yeni bir seçim yapılana veya genel merkezden atama yapılana dek göreve devam etmem gerektiğini bildirdi.  Genel Merkezden yazının kısa sürede gelmesini bekliyoruz. Seçimlere 6 aydan kısa süre kala yapılan teşkilat seçimlerinde, problemli durumlar ortaya çıkarsa genel merkezin adayı belirleme yetkisi var. Ancak ben genel merkezin yazısı gelene kadar görevime devam ediyorum. ”
Aras, seçimin yenilenmesi yerine atama yapılmasının daha muhtemel olduğu görüşünde olduğunu söyledi.
DEMİRTAŞ: “HEPSİ PARTİLİMİZ”
CHP Zonguldak Milletvekili Ünal Demirtaş ise Genel Merkezin Gökçebey, Kozlu ve Ereğli ilçelerinde istifalar nedeniyle boşalan ilçe başkanlıklarına seçim yapılması talimatı verdiğini, Ereğli’de salt çoğunluğun sağlanamadığını belirterek, “Bu durumda ya seçimler yenilenir, ya da genel merkez bir atama yapar. Genel merkezin kararının beklenmesi lazım. Hepsi partilimiz, kısa sürede bu sorun çözülecektir” dedi.
YEREL SEÇİMİN GÖLGESİNDE
Bilindiği gibi Sevdekar Aras, Sertan Ocakcı’nın yerine ilçe başkan vekili olarak belirlenmişti. Seçime katılan adaylardan Nahide Ercan’ın Ocakcı ve mevcut yönetim tarafından aday gösterildiği, Yıldıray Aslan’ın da muhalefetin adayı olduğu öne sürülmüştü.
Aday adaylarının yerel seçim sürecinde kendi istediği ilçe yönetimiyle çalışmak için kendi adaylarını seçtirmek istediği de iddia edilmekteydi.

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner44

banner41

banner47

banner4

banner46

banner48