Ereğli'de can kaybı 3'e yükseldi....

Ereğli'de can kaybı 3'e yükseldi....

Ereğli'de can kaybı 3'e yükseldi....

Karadeniz Ereğli'de dün ilk can kaybının yaşanmasının ardından, Devlet Hastanesi'nde yoğun bakımda bulunan iki hastanın daha yaşamını yitirdiği öğrenildi.

Karadeniz Ereğli’de bugüne kadar yapılan testlerde 47 kişide korona virüs pozitif vaka tespit edilmişti. Bunlardan 17 kişi taburcu edilmişti. 12 kişinin de evlerde izolasyonu sürüyordu.

Koronavirüs dolayısıyla hastaneye yatırılan ve yoğun bakıma alınan 5 kişi bulunuyordu. Bunlar arasında bulunan 3 kişi tüm müdahalelere rağmen kurtarılamadı. 1 hastanın Perşembe günü kaybedilmesinin ardından, bugün, (17 Nisan) sabah saatlerinde yoğun bakımdaki iki hastanın daha hayatını kaybettiği öğrenildi.

Edinilen bilgilere göre hayatını kaybedenlerin gece saatlerinde yaşamını yitiren Ormanlı Cuma Sarıkaya Mahallesinden  D.Y  ve sabah saatlerinde yaşamını yitiren Ormanlı Cuma Fındıklı köyünden  B.A ‘da adında iki erkek hasta olduğu öğrenildi.

Bugün hayatını kaybeden iki kişinin ileri yaşta bireyler olduğu öğrenildi. Hayatını kaybeden hastaların köylerinde Coronavirüs tedbirleri çerçevesinde hazırlanan defin prosedürüyle toprağa verileceği bildirildi.

Bilindiği gibi, geçtiğimiz haftalarda bir hastanın vefatının ardından Corona testinin negatif çıktığı açıklanmış, ancak Coronavirüsten ölen kişilere uygulanan prosedüre  uygun olarak defnedilmişti.

Bu olayın ardından ilk ölü 16 Nisan Perşembe günü  gerçekleşti. Bugün sabaha karşı Devlet Hastanesi'nde vefat eden iki hasta ile birlikte, Karadeniz Ereğli'de doğrulanmış Coronavirüse bağlı ölüm sayısı 3'e yükselmiş oldu.

Güncelleme Tarihi: 17 Nisan 2020, 12:36
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner5

banner41

banner47

banner45

banner46

banner48