"EREĞLİ-DEVREK YOLUNU TAKİP EDİYORUZ"

"EREĞLİ-DEVREK YOLUNU TAKİP EDİYORUZ"

Ulaştırma ve Altyapı Bakanı Adil Karaismailoğlu, Ereğli-Devrek yolundaki çalışmaların büyük bir titizlikle devam ettiğini söyledi. Karaismailoğlu, yaklaşık yarısı tamamlanan yolun kalan kısmının da bir an önce bitirilmesi için çalışmaları yakından takip ettiğini ifade etti.

AK Parti Kdz. Ereğli İlçe Başkanı Saffet Bozkurt, bir dizi ziyaret ve incelemeler için Zonguldak’a gelen Ulaştırma ve Altyapı Bakanı Adil Karaismailoğlu ile görüştü. AK Parti Zonguldak İl Teşkilatı ziyaretinde Bakan Karaismaloğlu’na sunum yaparak dosya teslim eden Başkan Bozkurt, başta Ereğli-Devrek ile Ereğli-Alaplı çevre yolları olmak üzere; ilçenin taleplerini ilk ağızdan iletti.

AK Parti Zonguldak Milletvekilleri Polat Türkmen, Ahmet Çolakoğlu, Hamdi Uçar, İl Başkanı Zeki Tosun ve Zonguldak Belediye Başkanı Ömer Selim Alan’ın da hazır bulunduğu ziyaret programında Bakan Karaismailoğlu’na Ereğli-Devrek yolunun son durumu hakkında bilgi veren Bozkurt; yolun en kısa sürede bitilerek tam anlamıyla faaliyete geçmesini talep etti. Bozkurt, yolun ulaşıma açılmasıyla sadece Ereğli ile Devrek ilçeleri arasındaki mesafenin kısalmayacağını, bunun yanında yol üzerinde bulunan köylerin de bir hareketlilik kazanacağını ifade etti. Ereğli-Alaplı çevre yolunu da gündeme getiren Başkan Bozkurt, bu yolun yapılmasıyla da her iki ilçe merkezinde büyük bir rahatlama yaşanacağını vurguladı. Bozkurt, sunum yaparak bilgi verdiği Ereğli-Devrek ve Ereğli-Alaplı çevre yollarının yanı sıra ilçenin diğer taleplerini de içeren bir dosyayı Bakan Karaismailoğlu’na teslim etti.

Başkan Bozkurt’u dikkatle dinleyen ve bir takım notlar alan Bakan Karaismailoğlu, 32 kilometrelik Ereğli-Devrek yolunun 14 kilometrelik kısmının tamamlandığını ifade ederek; kalan kısmının da bir an önce bitirilmesi için çalışmaları titizlikle takip ettiklerini söyledi.

Güncelleme Tarihi: 28 Şubat 2021, 10:11
YORUM EKLE
YORUMLAR
Devrek
Devrek - 2 yıl Önce

Takip etsinler bakalım yol yapımına bsşlayalı 20 yılını doldursun askere de gidip gelsin,,, inşAllah düğününü de yaparız ondan sonra biter

Mustafa Gülen
Mustafa Gülen - 2 yıl Önce

İNŞALLAH temennimiz artık Ereğli Devrek yolunun biran evvel dikkate alınır da yapılırsa yol üzerindeki köylerimiz yerleşim yerleri ahali bir nefes alır dileğimiz budur.

Fikri oğuz tekin
Fikri oğuz tekin - 2 yıl Önce

Üç bin yilindami biteceķkķ

SIRADAKİ HABER

banner44

banner41

banner47

banner45

banner46

banner48