Ereğli, ne çektiyse kavgadan çekti!

Ereğli, ne çektiyse kavgadan çekti!

Ereğli, ne çektiyse kavgadan çekti!

Kdz. Ereğli Belediye Başkanı Hüseyin Uysal, belediye başkan yardımcıları ve ilgili daire müdürlerinin de katılımıyla Kışla Sanayi Sitesinde esnafla kahvaltılı bir toplantı düzenledi.
Başkan Uysal, ‘Esnaf Buluşmaları’ toplantıları kapsamında Pazaryeri esnafıyla yaptığı toplantının ardından Kışla Sanayi Sitesinde İtfaiye İstasyonu bahçesinde Elmatepe, Köseler ve Kışla Mahallesi Muhtarlarını, Kışla Sanayi Sitesi Kooperatifi Başkanı Adnan Tanrıkulu ve sanayi sitesi esnafını kahvaltılı toplantıda ağırladı.
Toplantıda bir konuşma yapan Başkan Uysal, sanayi esnafının istek ve taleplerini dinleyip, yapılması gereken işler konusunda ise ilgili daire müdürlerine talimat verdi.
“BİZİM HERZAMAN ALNIMIZ AK, BAŞIMIZ DİK”
“Geçmişle kavga etmek yerine, geleceğimize bakmalıyız” diyen Başkan Uysal; konuşmasını şu ifadelerle sürdürdü:
“Benim çocukluğumdan beri bu sanayi bu şekilde. Hükümetimiz de imar barışı ile sorunların daha kolay çözülmesinin önünü açtı. Buranın site yöneticileri ve birlikteliğiniz aracıyla katkı sağlamaya başlayalım. Çözüm için elimizi uzatıyoruz. Bizim niyetimiz iyi ve halis. Bizim alnımız kara olsaydı karşınıza dikilebilir miydik? Bizim alnımız ak, başımız dik. Biz sizin karşınıza her zaman çıkarız. Eğer biz bu yola girdiysek devletimizin çıkarttığı kanunlara uyacağız. 
KDZ. EREĞLİ NE ÇEKTİYSE KAVGADAN ÇEKTİ
Yapıcı olalım, yapmamız gerekenleri yapalım. Birbirimizi kötülemekle yol alamayız. Ereğli bugüne kadar ne çektiyse, kavgadan ve yıkıcı eleştirilerden çekti. Enerjimizi hep boşuna harcadık. Enerjimizi boşa harcamayacağız. Beraber olacağız, birlikte olacağız, kardeş olacağız. Kandırılmış, oyalanmış, yapamamış veya eksik yapmış olabilirim. Ne kadar doğru, ne kadar güzel varsa, ne kadar sizin hayrınıza ne iş varsa yanınızdayım. Derdiniz neyse dertleniyorum.”
“MUSLUKLARINIZDAN ARTIK MEMBA KALİTESİNDE SU İÇEBİLİRSİNİZ”
Kızılcapınar Barajı’ndan İçme Suyu Arıtma Tesislerinden arıtılan suyun tüm mahallelere verildiğini hatırlatan Başkan Uysal, bütün esnafa musluk suyu dağıttırdı. Başkan Uysal, “Şu anda itfaiyemizin musluğundan gelen suları içiyorsunuz. 135 km. su hatlarını yeniledik, ilçemizdeki tüm asbestli boruları değiştirdik. Artık gönül rahatlığıyla musluklarınızı açarak memba kalitesinde suyunuzu içebilirsiniz. Hazır suya para vermeyin, paranız cebinizde kalsın” dedi.
Kışla Sanayi Esnafı da Başkan Uysal’ın sanayi esnafıyla kahvaltıda bir araya gelmesinden dolayı duydukları memnuniyeti dile getirerek, içtikleri suyun da çok lezzeti olduğunu söylediler. 
Başkan Uysal, esnaf buluşmaları kapsamında yarın Belen Sanayi Sitesi esnafıyla kahvaltıda bir araya gelecek.

Güncelleme Tarihi: 10 Ağustos 2018, 20:08
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner5

banner12

banner38

banner4

banner37

banner39