Ereğli TSO Gaziyi ziyaret etti...

Ereğli TSO Gaziyi ziyaret etti...

Ereğli TSO Gaziyi ziyaret etti...

Türk Silahlı Kuvvetlerinin (TSK), Suriyenin Afrin bölgesine düzenlediği Zeytin Dalı Harekatında yaralanan ve hastanedeki tedavisinin ardından memleketi Zonguldakın Ereğli ilçesindeki baba ocağında tedavisi süren Piyade Uzman Çavuş Serkan Arık, silah arkadaşlarının sınır içi ve dışında terör örgütüne karşı kahramanca mücadele verdiğini söyledi.

Afrin bölgesindeki terör hedeflerine yönelik başlatılan Zeytin Dalı Harekatında yaralanan Arıkın, Gülhane Askeri Tıp Akademisindeki (GATA) tedavisinin ardından, ilçeye bağlı Ramazanlı köyündeki baba ocağında tedavisi sürüyor.

Ereğli Ticaret ve Sanayi Odası Başkanı Sertan Yalçın ve yönetim kurulu üyelerinin ziyaretinde konuşan Arık, harekat kapsamında 10 Şubatta 1027 nolu tepede sabah saatlerinde başlayan çatışma sırasında başına isabet eden şarapnel parçası sonucu yaralandığını söyledi.

Moralinin yüksek olduğunu ve silah arkadaşlarının yanına döneceği günü heyecanla beklediğini belirten Arık, Silah arkadaşlarım sınır içi ve dışında kahramanca teröre karşı mücadele veriyor. En kısa sürede de harekatın başarıya ulaşacağına inanıyorum. dedi.

Ereğli Ticaret ve Sanayi Odası Başkanı Yalçın da ülkenin güvenliği ve huzuru için yurt içi ve dışında görev yapan tüm güvenlik görevlilerine minnettar olduklarını ifade ederek, Türk Silahlı Kuvvetleri bu harekattan zaferle çıkacaktır. Allah ordumuzu muzaffer eylesin. Tüm şehitlerimize bir kez daha Allahtan rahmet, gazilerimize ise acil şifalar diliyorum. Her zaman yanınızdayız, sizleri ve ailelerinizi asla yalnız bırakmayacağız. diye konuştu.

Baba Suat Arık da TSKda Uzman Çavuş olarak görev yapan oğlu ile gurur duyduğunu dile getirdi.

haber

haber

Güncelleme Tarihi: 19 Şubat 2018, 15:50
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner5

banner41

banner47

banner4

banner46

banner48