Ereğli TSO İş Forumuna Katıldı

Ereğli TSO İş Forumuna Katıldı

Ereğli TSO İş Forumuna Katıldı

Zonguldakın Ereğli ilçesi Ticaret ve Sanayi Odası (TSO) Yönetim Kurulu Başkanı Sertan Yalçın ve Başkan Yardımcısı Abdülkadir Çınar Türkiye-Katar İş Forumuna katıldı.
Gümrük ve Ticaret Bakanı Bülent Tüfenkci, Türkiye Odalar ve Borsalar Birliği Başkanı M. Rıfat Hisarcıklıoğlu ile birlikte Katarda gerçekleşen foruma katılan Ereğli Ticaret ve Sanayi Odası Yönetim Kurulu Başkanı Sertan Yalçın ilçe ve bölge hakkında yatırımcılara bilgiler verdi.
TOBB Başkanı M. Rifat Hisarcıklıoğlu, yaptığı konuşmada Katar iş dünyasına, iki ülkenin güçlü yanlarını birleştirme çağrısında bulunarak, Sizde sermaye, bizde girişimci ruh var. Somut projelerle bunları bir araya getirelim. Türkiye-Katar ortaklığını da bütün dünyaya kabul ettirelim dedi.
Gümrük ve Ticaret Bakanı Bülent Tüfenkci de Katarın güvenlik, huzur ve istikrarını Türkiyenin güven ve istikrarından ayrı görmediklerini, özellikle son yıllarda karşılıklı ortak siyasi iradeyle ilişkilerin mükemmel düzeye ulaştığını söyledi.
Katara karşı geçen yıl bazı ülkelerin uyguladığı haksız, kanunsuz ambargo ve yalnızlaştırma girişimlerine Türkiyenin ilk andan itibaren karşı çıktığını anımsatan Tüfenkci, Katarın ve halkının yanında durulduğunu, siyasi, ekonomik ve askeri destek gösterildiğini belirtti.
Katar Ekonomi ve Ticaret Bakanı Şeyh Ahmed bin Casim bin Muhammed Al Sani de yabancı yatırımcıları ve özel sektörü desteklediklerini söyledi. Sadece petrol değil diğer sektörlerden de istifade etmeye çalıştıklarını dile getiren Al Sani, Katar vatandaşlarının sahip olduğu tüm haklara, yatırımcıların da sahip olduğunu belirtti.
Al Sani, Katar ve Türkiyeyi özel kardeşlik ilişkilerinin birbirine bağladığını dile getirerek, Hem Katar hem de Türkiye özel sektörüne ayrıca teşekkür ediyorum. Katara uygulanan zalim ambargonun üstesinden gelmek için olanca gayret göstermişlerdir. Forum sayesinde stratejik ortaklıklara gidileceğini, ekonomik konumumuzun ileriye gideceğini düşünüyorum. dedi.
Katarın bölgede yatırım çeken önemli bir ülke haline geldiğine işaret eden Al Sani, Türkiye-Katar İş Forumunun iki ülke arasında kısa, orta ve uzun vadede hayırlı sonuçlar ortaya koyacağını ifade etti.

haber

haber

haber

haber

haber

haber

Güncelleme Tarihi: 19 Ocak 2018, 14:22
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner44

banner41

banner47

banner4

banner46

banner48