EREĞLİ TSO KAN BAĞIŞI KAMPANYASI DÜZENLEDİ

EREĞLİ TSO KAN BAĞIŞI KAMPANYASI DÜZENLEDİ

Karadeniz Ereğli’de, Ereğli Ticaret ve Sanayi Odası tarafından (ETSO) kan bağışı kampanyası düzenlendi.

ETSO Başkanı Arslan Keleş, yazılı açıklamasında, Dünya’da yapılamayan tek ilacın kan olduğunu söyledi. Bu düşünce ile her yıl kan bağışı kampanyası düzenlediklerini belirterek şunları kaydetti:
“Odamız ve Türk Kızılayı İşbirliği ile bugün (25 Mayıs) bir kez daha kan bağışı kampanyası düzenlemeyi uygun gördük. Kan Bağışı ekiplerimiz sabah saatlerinde Odamız Hizmet Binası avlusunda tüm hazırlıklarını tamamladılar. Üyelerimiz ve vatandaşlarımız yapılacak tahlilleri sonucu kan ve isterlerse kök hücre bağışında bulunabilecekler. Hemen hemen tüm sosyal aktivite ve etkinliklerde öncü olan Ereğli’nin kan bağışında da bu özelliğini sürdürdüğünü biliyoruz, Bu doğrultuda, saat 10.30’da başlayan kan bağışı kampanyamız saat 1730’a kadar devam edecek. Unutmayalım ki Kan, dünyada yapılamayan ve kanyağı insan olan tek ilaçtır. Bu vesile ile üyelerimizi ve halkımızı kan bağışında bulunmaya davet ediyoruz.”
Öte yandan; kan bağışında bulan vatandaşların, aynı zamanda hepatit a, hepatit b, gibi bazı hastalıklara yönelik tahlilleri de yapılarak süreç içinde kendilerine bildirilecek.

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner44

banner41

banner47

banner4

banner46

banner48