Erol Şahin’in dernek ziyareti mitinge dönüştü…

VATANDAŞLAR LOKALE SIĞMAYINCA ZORUNLU MİTİNG YAPILDI…

Erol Şahin’in dernek ziyareti mitinge dönüştü…

AK Parti Kdz. Ereğli Belediye Başkanı Adayı Erol Şahin’in seçim çalışmaları sırasında Kemer Mahallesi Derneği’ne gerçekleştirdiği ziyaret vatandaşın yoğun ilgisi ve katılımı nedeniyle mitinge dönüştü.

Seçim çalışmaları sırasında Kemerder’i ziyaret edecek olan Erol Şahin’in mahalleye geleceğini duyan vatandaşlar dernek binasına akın etti.

Yüzlerce vatandaş Erol Şahin’i davul zurna, havai fişek, meşale ve konfetiler eşliğinde karşıladı.

Vatandaşların dernek lokaline sığmaması nedeniyle dernek önünde konuşma yapan Şahin, kendisine gösterilen ilgiye teşekkür etti.

AK Parti Kdz. Ereğli Belediye Meclisi Üyesi adayları ile birlikte gidilen mahallede İlçe Başkanı Fatih Çakır kısa bir konuşma yaptı. Vatandaşlara gösterdikleri ilgiden dolayı teşekkür eden Çakır, Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın emaneti olan Belediye Başkanı Adayı Erol Şahin’i Kemer’de mahalle sakinlerine emanet ettiğini söyledi.

Kemer Mahallesi’nin Belediye Meclisi Adayı olan GülseminHasçelik’de kendilerini böylesine coşkulu karşılayan komşularına teşekkür etti.

Belediye Başkan Adayı Erol Şahin’inde coşkulu bir alkış eşliğinde geldiği mikrofonda kendisine gösterilen ilgi karşısında duygusal anlar yaşadı.

Belediye Başkanı Adayı Erol Şahin yaptığı konuşmasında Ereğli’nin tüm sorunlarını bildiğini, Ereğli’nin çocuğu olduğunu, Üniversite ve askerlik haricinde Ereğli’den hiç ayrılmadığını belirterek, “Ben ekonomistim, hesap kitap insanıyım. Ereğli’nin en büyük sıkıntılardan biri ekonomik sıkıntılar. Belediye olarak işsizlere ve esnafa ne gibi katkılarda bulunabiliriz? bunların hesabını yapıyoruz” dedi.

Ereğli’de yol, trafik ve imar problemlerinin de olduğunu belirten Şahin, ilçedeki problemlerin büyük bir bölümünü tek tek saydı ve bu sorunların üstesinden gelebilmek için Ereğli belediyesinin bütçesinin bu sorunları aşabilecek büyüklükte olduğunu söyledi. Şahin konuşmasında “Yeterki hesabı kitabı bilelim. Yeterki bütçeyi nasıl kullanacağımızı bilelim. Hesabı kitabı iyi bilen insan bunların üstesinden gelebilir. Biz bunları en iyi bilen kardeşinizim” dedi.

Erol Şahin, eski Devlet hastanesinin arsalarına 2 adet yeni fakülte yapacaklarını ve bu sayede Kemer, Kırmacı ve Balı bölgesinin değerinin artacağını söyledi.

Ereğli’de 2 olan fakülte sayısını 5’e çıkartacaklarını vurgulayan Şahin, Ereğli’de yapacakları tekstil atölyelerinden birini de Kemer bölgesine yapacaklarını ve bu atölyelerde bin 500 civarında işçi çalışacağını müjdeledi.

Havanın çok soğuk olmasına rağmen alanda kendisini dinleyen vatandaşa seslenen Şahin, zengin fakir ayrımı yapmaksızın tüm öğrencilere kırtasiye dağıtılacağını belirtti. Kadınlar için anımlar için tüm masrafları belediyeden karşılanması kaydı ile kültür gezileri düzenleneceğini ifade eden Şahin, bu geziler kapsamında Anıtkabir, Çanakkale, Abant, Ayasofya, Eyüpsultangibi yerleri görme fırsatı bulamayan kadınların buraları gezebileceğini bildirdi.

Kemer’de Devlet Demiryolları’nın eski binasının mahalle için Millet Kütüphanesi yapılacağını de müjdeleyen Şahin, festivallerinde en güzel şekilde yapılacağını ve esnafın canını yakmadan gerçekleşeceğini vurguladı.

Erol Şahin her hafta sonu Ereğli’de sosyal ve kültürel etkinliklerin de yapılacağı sözünü verdiği mitingde, Kemer halkına yürüyüş ve bisiklet yolu ile mahalleye halı saha sözü de verdi.

Kdz. Ereğli Belediyesi’ne bir vali gelip nasıl rahat bir şekilde girebiliyorsa, zengin-fakir hiç ayırmaksızın her vatandaşında aynı şekilde gelip çayını, kahvesini içeceğini ve en güzel şekilde ağırlanacağını dile getiren Şahin, belediye başkanlığı makamını da belediyenin giriş katında olacağını vurguladı. Göreve geldiklerinde Kdz. Ereğli Belediyesi’nde hiçbir işçinin canının yanmayacağını belirten Şahin “Birileri onları tehdit edebilir. Birileri işten atabilir. Biz haksız yere işten atılanıda geri alacağız” diye konuştu. Vatandaşlardan parti ayrımı yapmamalarını isteyen Şahin “CHP’li arkadaşlarımızın da, MHP’li ve diğer siyasi görüşteki vatandaşlarımızın da oyuna ihtiyacımız var” dedi.

Erol Şahin alandan ayrılırken de karşılandığı gibi davul zurna ve havai fişeklerle mahalleden uğurlandı.

Haber Kaynağı, Sinan Çerçioğlu

Güncelleme Tarihi: 26 Şubat 2019, 10:16
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner5

banner41

banner47

banner45

banner46

banner48