Eylem Ertuğrul ekibini tanıttı...

Eylem Ertuğrul ekibini tanıttı...

Eylem Ertuğrul ekibini tanıttı...

CHP Kdz. Ereğli İlçe Bakanı Eylem Ertuğrul, kısa süre önce gerçekleştirilen genel kurul sonrasında oluşan yeni yönetimini ilçedeki basın mensuplarına tanıttı. 30 Aralık Pazartesi akşamı parti binasında gerçekleştirilen tanışma toplantısında; yönetim kurulu üyeleri Yıldıray Arslan, Canberk Balcı, Halil Bozkurt, Hüseyin Çakır, Muhittin Dikmen, Ayşegül Erdoğan, Cevdet Ertürk, Derya Fındık, Koray İşeri, Birgül Kalaycı, Ece Karaarslan, Ali Kocamanoğlu, Faik Marangoz, Yeşim Özyılmaz, M. Erdinç Sarımsak ve Hikmet Uzuner ile ilçe sekreteri Ayşegül Erdoğan hazır bulundu.

“HIZLANAN BİR İVMEYLE ÇALIŞMALARIMIZA DEVAM EDECEĞİZ”

CHP İlçe Başkanı Eylem Ertuğrul, toplantıyı basın mensuplarıyla kaynaşmak ve iletişimi arttırmak amaçlı düzenlediklerini belirterek, “girecek olduğumuz 2020 yılının hepimize sağlık ve mutluluk getirmesini, hayırlı bir yıl olmasını diliyorum. Biliyorsunuz bir kongre süreci yaşadık ve bu süreci bitirip mazbatamızı aldık. Yönetim kurulu arkadaşlarımızla birlikte ilçe yönetimini devraldık ve çalışmalarımıza artık başladık, daha da hızlanan bir ivmeyle bu çalışmalarımıza devam edeceğiz. Önümüzdeki yıl tabi ki bizim yapacağımız çalışmaların halka duyurulmasında çok verimli olacaksınız. Biz her zaman basının desteklenmesinden yanayız. İyi bir muhalefet yapabilmek için basın desteğini almak zorundayız. Çünkü sizler, hem bizim sesimizin duyurulmasını sağlıyorsunuz hem bizim muhalefette güçlenmemizi sağlıyorsunuz. En az bizim kadar önemlisiniz muhalefette de. Ereğli’nin kaybettiği zamanı daha sonraki süreçte biz geri kazanmaya çalışacağız. Kaybettiğimiz şeyleri tekrar şehrimize kazandırmaya çalışacağız. Bu süreç içerisinde hep beraber 2020 yılında Ereğli’de daha güzel şeyler yapabilmek umuduyla hepinizin yeni yılını kutluyorum.”dedi.

“KANAL İSTANBUL’UN ÇED RAPORUNA İTİRAZ DİLEKÇESİ VERDİK”

Ülke gündemindeki bazı konulara da değinen Ertuğrul, Kanal İstanbul’un ÇED raporuna Ereğli ilçe örgütü olarak da itiraz ettiklerini ifade ederek, “bununla ilgili yaklaşık 720 tane itiraz dilekçesini elden İstanbul İl Çevre Müdürlüğüne teslim edilmek üzere Zonguldak İl Çevre Müdürlüğüne teslim ettik. Kayıt numaralarını da aldık ki resmiyet kazansın başvurular ve takipçisi olabilelim.”diye konuştu. Ertuğrul, Kanal İstanbul’a neden karşı olduklarını da gerekçeleri ile basın mensuplarına anlattı.

“YERLİ OTOMOBİLİN HAYAL OLARAK KALMASINDAN KORKUYORUZ”

Ertuğrul, ülkede sıcak gündem maddelerinden biri olan yerli otomobil konusunda da şöyle konuştu:

“Yerli otomobil çok büyük bir hayal. Hepimizin içinde olan bir hayal. Yıllar önce denenmişti Devrim Otomobili üretilmiş Türkiye’de fakat nedeni belli olmadığı bir şekilde proje sonlandırılmış. Bu ülke zamanında uçak da üretmiş ve bu uçaklar gömülmüş. Bizim içimizde bir hasret bu yerli bir şey üretebilmek. Dışarıya bakıyorsunuz bindiğimiz otomobillerin hepsi ithal, çok ciddi bir para kaybımız var. Tabi ki biz yerli otomobili destekliyoruz, sonuna kadar da projenin arkasında olacağız. Fakat burada projenin bir hayal olarak kalmasından korkuyoruz. Daha önce de seçim dönemlerinde yapıldığı gibi yerli uçağımız göklerdeydi, yerli otomobil yollardaydı bunu göremedik. Şimdi baktığımız zaman da evet bir fabrika yer olarak belirlenmiş durumda fakat İtalyanların ürettiği bir otomobili yerli otomobil, biz yaptık gibi lanse ediliyor. Bana çok gerçekçi gelmiyor bu anlamda ama gönül tabi ki istiyor 2022’de kendi yaptığımız otomobile binmeyi.  Yeni yılda daha güzel projelerle bu ülkenin kalkınmasını istiyoruz, daha verimli şeyler olmasını istiyoruz. Kanal İstanbul’un yerine bu tür fabrikalara kaynakların aktarılmasını, istihdam yaratılmasını istiyoruz. Bu ülke böyle ilerler.”

Daha sonra yönetim kurulu üyeleri tek tek söz alarak kendilerini tanıttılar. Toplantıda CHP yönetimi ve basın mensupları birlikte yeni yıl kutlama pastası da kesti.

Toplantı hatıra fotoğrafı çektirilmesi ile son buldu.

Haber Merkezi

Güncelleme Tarihi: 30 Aralık 2019, 22:36
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner5

banner41

banner47

banner45

banner46

banner48