Halk otobüsü şoförü hayat kurtardı

Halk otobüsü şoförü hayat kurtardı

Halk otobüsü şoförü hayat kurtardı

Zonguldakın Ereğli ilçesinde evine gittiği sırada halk otobüsünde kalp krizi geçiren yaşlı adam aynı otobüste bulunan sağlıkçı tarafından kalp mesajı yapılarak acil servise getirildi. Yaşlı adamın yoğun bakımda tedavisi halen sürüyor.
Olay ilçeye bağlı Kepez Mahallesi üzerinde meydana geldi. Edinilen bilgiye göre eşi ile birlikte halk otobüsüne binen 72 yaşındaki Mehmet Metin bir süre sonra fenalaştı. Aynı otobüste bulunan sağlık görevlisi durumu fark ederek yaşlı adamı yere yatırıp kalp masajı ve suni teneffüs yapmaya başladı. Yaşlı adamın bindiği 67 M 8448 plakalı halk otobüsü sürücü Cevdet Pala (49) ilçe merkezine giderken ters istikamete dönüp yolcularla birlikte yaşlı adamı Kdz. Ereğli Devlet Hastanesi Acil Servisine getirdi. Otobüste yaşanan o anları anlatan halk otobüsü sürücüsü Cevdet Pala, insanlık görevini yerine getirdiğini söyledi. Gazetecilere konuşan Pala Kepez tepesinden inerken arkada bağrışmalar oldu. Arkaya baktığımda sağlık memuru olduğunu söyleyen birisi yaşlı amcanın kalp krizi geçirdiğini söyledi. Hiç panik yapmadan 3. duraktan ters istikamete dönerek hastaneye yöneldim. Sürekli olarak amcanın durumunu sordum. Hastane acil servise geldiğimizde doktorlara haber verdim. Doktorlar yaşlı amcayı alarak acile götürdüler. Son durumu ile ilgili şu anda yoğun bakımda olduğunu duydum. 25 yıllık meslek hayatımda ilk kez başıma böyle bir şey geldi. Hiç panik yapmayarak yoluma devam ettim. hastayı da hastaneye yetiştirdim dedi.
Acil serviste ilk müdahalesi yapılan yaşlı adamın tedavisi yoğun bakım ünitesinde devam ederken, hayati tehlikeyi henüz atlatamadığı öğrenildi.

haber

haber

haber

haber

Güncelleme Tarihi: 11 Ekim 2017, 09:42
YORUM EKLE
YORUMLAR
ali erdoğan Kandilli
ali erdoğan Kandilli - 5 yıl Önce

helal olsun kardeşime.

Erdem baykal
Erdem baykal - 5 yıl Önce

Bu 65 yaşı üstü insanlar binişlerinde ve inişlerinde nefes darlığı olan kalp krizi olan parkinson olan aizamer olan ayakta durmakta güçlük çeken yaşlıların otobüslerde çoğalması bu kadar şanslı olamayacağı servislerde olacak vakkalarda bunun hasabı şöförlere sorulmayacagını umarım.arkadaşı tebrik ediyorum

SIRADAKİ HABER

banner44

banner41

banner47

banner45

banner46

banner48