Hastalar sevk ediliyor...

Meydana gelen yangının ardından hastaneden hastalar sevk edilmeye başlandı.

Hastalar sevk ediliyor...

Kdz. Ereğlide Özel bir hastanedesinde çıkan yangının ardından hastanede bulunan hastalar sevk edilmeye başlandı. Hastane içi ve önündeki hummalı hareketlenme endişeli bakışlar altında devam ediyor. 

Alınan bilgiye göre, Müftü Mahallesi Erdemir Caddesindeki özel hastanenin morg bölümünde gece elektrik kontağından kaynaklandığı tahmin edilen yangının söndürülmesinin ardından, sabah saatlerinde hastanede elektrik kesintisi yaşandı.

Bunun üzerine hastane yönetimi, yoğun bakım ve yenidoğan ünitelerinin yanı sıra diğer hastaları polis ve itfaiye ekiplerinin yardımıyla hastane dışına çıkardı.

Burada bekleyen hastalar, sağlık ekiplerince ambulanslarla ilçedeki diğer hastanelere nakledilmeye başlandı.

Bazı hasta yakınlarının gözyaşlarına hakim olamadığı görülürken, bazıları da yenidoğan ünitesindeki bebeklerini kendi araçlarıyla diğer hastanelere götürmeye çalıştı.

 

Hastaların sevki sırasında rahatsızlanan bir hastane personeli de yoldan geçen taksiye bindirilerek Ereğli Devlet Hastanesine götürüldü. Personelin kalp sorunu yaşadığı öğrenildi.

- Önemli olan hastalardır

Özel hastanenin başhekimi Ercan Yalçın, gazetecilere yaptığı açıklamada, gece saatlerinde çıkan yangına kısa sürede müdahale edildiğini ve herhangi bir olumsuzluk yaşanmadığını belirtti.

Ameliyathaneye giden elektrik tesisinde sorun olduğunu aktaran Yalçın, şöyle devam etti:

Elektrikler çalışmıyordu. Sabah saatlerinde ameliyathane bölümüne elektrik verilince bazı şebekelerde ısınma tespit ettik. Lambalardan yüksek gerilim alarmı geldi. Tedbir amaçlı hastaneyi tahliye ettik.

18i serviste, 14ü yoğun bakımda, 1i doğum yapmak üzere olan kadın ile 8 yeni doğan ünitesinde yatan bebeğin, il genelindeki hastanelere sevki sorunsuz şekilde gerçekleştirildi.

Yalçın, şu an için hastanede yatan hasta olmadığını dile getirerek, Teknik ekipler geldi. İlk verdikleri bilgiler ışığında tesisatta bir sıkıntı yok. Tamamen kontrol edilecek ve durum netleştireceğiz. Bu tür teknik işler, sıkıntılar oluyor. Önemli olan hastalardır. Hastaların tahliyesi bizler için önemlidir. Personelimiz ile birlikte koordineli bir şekilde sevkleri gerçekleştirildi. Olay üzücü ama sonuç nispeten hastaların zarar görmemesi adına sevindirici. diye konuştu.

Ereğli Belediyesi İtfaiye Müdürü Muhammet Ali Ateş de sabah saatlerinde laboratuvar bölümünde duman görülmesi üzerine harekete geçildiğini ve hastane yönetimi ile risk almayarak sağlık ekipleri ile koordineli olarak hasta nakillerinin gerçekleştirildiğini söyledi.

Hastaların bir bölümünün yangın merdivenlerinden indirildiğini belirten Ateş, Hastane personeli özveriliydi. Yangın merdivenlerinin kullanmasını, tahliyeyi, hastaların nasıl taşınacağını bizim personelimiz ile birlikte koordineli çalıştılar. Kimsenin burnunun kanaması güzel bir şey. İlçemize geçmiş olsun. ifadelerini kullandı.

Öte yandan ilçedeki özel bir hastaneye kaldırılan ve doğum yapmak üzere olan Selma Çavuşun ise doğumunun sorunsuz şekilde gerçekleştiği öğrenildi.

.

haber

haber

haber

haber

haber

haber

haber

haber

Güncelleme Tarihi: 08 Ağustos 2017, 07:26
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner5

banner41

banner47

banner45

banner46

banner48