HAZIRLANAN TUTANAĞI GÖREVLİNİN ELİNDEN ALARAK PARÇALADI

HAZIRLANAN TUTANAĞI GÖREVLİNİN ELİNDEN ALARAK PARÇALADI

Zonguldak’ın Ereğli ilçesinde maske takmadıkları için kendilerini uyaran baba ve oğul önce kendi aralarında tartıştı daha sonra ise görevlilerle tartıştı. Hazırlanmak istenen tutanağı yırtarak uzaklaşmak isteyen baba oğul soluğu karakolda aldı.  Yaşanan o anlar güvenlik kameralarına yansıdı.

Olay ilçeye bağlı Müftü Mahallesi Süheyla Erel Sokak üzerinde meydana geldi. İddiaya göre sokakta maske takmayan Abdullah Samet Ç. Görevliler tarafından maskesini takması konusunda uyarıldı. Uyarıya kulak asmayan ve görevlilerle tartışma yaşayan gencin yanına Kaymakam İsmail Çorumluoğlu’nun koruması geldi. Gence tutanak tutulması için işlemlere başlandığı sırada Abdullah Samet Ç. Nin marketten çıkan babası İbrahim Ç. De görevlilerin yanına gelerek olayı anlamaya çalıştı. Baba ve oğlu kendi arasında tartışırken, Abdullah Samet Ç. Hazırlanmak istenen tutanağı görevlinin elinden alarak parçaladı. Tutanak tutmak isteyen görevlilerin yanından uzaklaşmak isteyen baba ve oğlunu görevliler engellemeye çalışırken, haber verilen polis ekipleri baba ve oğlunu göz altına aldı. Devlet Hastanesinden alınan doktor raporunun ardından ‘Maske takmamak ve görevli memura mukavemet, Tehdit, Hakaret ve kasten yaralama ’ suçlarından dolayı ifadeleri alınmak üzere polis merkezine götürüldü. Karakolda ifadeleri alınan zanlılarda baba İsmail Ç. Serbest bırakılırken, oğlu Abdullah Samet Ç. İse adliyeye sevk edildi.

 OLAY ANI KAMERALARA YANSIDI…

Diğer yandan yaşanan olay iş yerlerine ait güvenlik kameralarına yansıdı. Görüntülerde, ekiplerin uyardığı Abdullah Samet Ç. Nin görevlilerle tartıştığı sırada kaymakam İsmail Çorumluoğlu’nun korumasının gelmesi, baba İbrahim Ç nin gelmesi, gencin tutmağı yırtarak olay yerinden uzaklaşmak istemesi, görevlilerin ise engellemeye çalıştığı görülüyor.

Güncelleme Tarihi: 10 Ocak 2021, 13:40
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner5

banner12

banner38

banner4

banner37

banner39