HEDEF MATEMATİĞİ SEVDİRMEK

ÇORUMLUOĞLU: “ÇOCUKLARIMIZI GELECEĞE DAHA İYİ HAZIRLAYACAĞIZ”

HEDEF MATEMATİĞİ SEVDİRMEK

Karadeniz Ereğli’de Bölücek Kadir Nevişet Kameroğlu İlkokulu ve Nurdan ve Ahmet Orhan Oğuz İlkokulu tarafından, Uluslararası  e Twinning projesi çerçevesinde  yürütülen “Durakta Matematik” Projesinin ikinci etabı olan “Öğrenci Çizimleri”nin açılışı dolayısıyla tören düzenlendi.

İskele Camii önündeki halk otobüsü durağında gerçekleştirilen törene Karadeniz Ereğli Kaymakamı İsmail Çorumluoğlu, Belediye Başkan Yardımcısı Atilla Bulak, Ereğli İlçe Milli Eğitim Müdürü İsmail Aksoy, daire müdürleri, Milli Eğitim Şube ve Okul müdürleri, hayırseverler Nurdan ve Ahmet Orhan Oğuz çifti, öğrenciler ve veliler katıldı.

Öğrencilerin matematik korkusunu yenme ve matematiği kitlelere sevdirme amacı taşıyan proje çerçevesinde hazırlanan öğrencilerin matematik işlemleri ve matematik sevgisi üzerine çizdikleri r esim, karikatür ve görseller yer aldı.  Törene katılan ilkokul öğrencileri ve veliler, matematiği sevdirmeyi amaçlayan döviz ve pankartlar taşıdı.

Karadeniz Ereğli İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü Şube Müdürlerinden Reşat Atar, törende yaptığı konuşmada, projenin kapsamı konusunda bilgi verdi. Atar,, e Twinning Durakta Matematik Projesi’nin Yarının Öğretmenleri Ödülleri çerçevesinde ilk kırk proje arasına girdiğini ve  81 ilde tüm duraklarda, Azerbaycan, Romanya ve Arnavutluk’ta uygulandığını belirtti.

Projenin Zonguldak basamağındaki çalışmaları, Nurdan ve Ahmet Orhan Oğuz İlkokulu Sınıf Öğretmeni Sultan Çivici ile Bölücek Kadir Nevişet Kameroğlu İlkokulu Sınıf Öğretmeni Hilal Öztürk’ün yürüttüğünü ifade eden Atar şöyle dedi:

“Amacımız eğlenceli çizimlerle matematiği daha ilgi çekici hale getirip,  matematiğin eğlenceli ve sempatik yüzünü göstererek, matematik korkusu olan herkesin önyargılarını yıkıp, severek öğrenmelerini sağlamak, yediden yetmişe herkese  sevdirmektir. Bu doğrultuda daha geniş kitleye ulaşıp fayda sağlamak için 24 Ekim 2019’da proje tanıtım afişlerini Ereğli duraklarına asarak  yediden yetmişe halkımızla buluşturduk. Proje sürecinde öğrencilerimiz kendi çizimlerini yaptılar, yaparken öğrendiler, eğlendiler gülümsediler. E Twinning etkinlikleriyle 2023 vizyonunu ve 21. Yüzyıl becerilerini kazandılar, aktif olarak projede yer aldılar.”

Tüm Ereğli’yi duraklara beklediklerini ifade eden Atar, projeye destek verenlere teşekkür etti.

ÇORUMLUOĞLU: “ÇOCUKLARIMIZI GELECEĞE DAHA İYİ HAZIRLAYACAĞIZ”
Karadeniz Ereğli Kaymakamı İsmail Çorumluoğlu da açılış merasimi öncesinde yaptığı konuşmada, çocukların matematikten çekinmesinin Türkiye’deki önemli sorunlar arasında yer aldığını belirterek, “Projenin en önemli çıktısı, matematiği daha sevimli hale getirmek. Bunu gerek sözlerle, gerekse çizerek yapmak. Projeyi inceleme fırsatım oldu. Güzel bir proje. Bu çocuklar geleceğin Türkiye’sinde özgürce düşüncelerini ifade edebilen çocuklar. Bu sayede matematik korkularını yeneceklerini de düşünüyorum. İnşallah Ereğli’de korkusuz bir matematik projesiyle bu çocuklarımızı geleceğe daha iyi hazırlayacağız” dedi.

Konuşmaların  ardından Durakta Matematik Var projesi çerçevesinde, protokol ve hayırseverlerin katılımıyla açılış kurdelesi kesildi. Kaymakam Çorumluoğlu ve beraberindekiler, açılışın ardından çocukların daha önceden durağa yerleştirilen, matematik sevgisi üzerine resimlerini incelediler.

Haber Merkezi

Güncelleme Tarihi: 10 Mart 2020, 14:10
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER